אילו הכנות צריך בשביל מערכת ספא?

ג'קוזי
מערכות ספא
ג'קוזי

בונים או משפצים את הבית ומתכננים מערכת ספא בחצר?

כדי שהחוויה של מערכת הספא תהיה מושלמת כמו שחלמתם, יש מספר פרמטרים שצריכים להילקח בחשבון טרם ביצוע ההכנות בשטח.

אנו בספרטה ספא תמיד שמחים לעזור ללקוחות בבירור הראשוני שלהם ולהחליט היכן הכי נכון למקם את המערכת ובאיזה סוג התקנה לבחור לפי השטח הקיים. ישנן סוגי התקנות שונות בהתאם לתכנון והעיצוב של הבית וכמובן בהתאם לצרכי הלקוח. למשל, ללקוחות בני הגיל השלישי , תמיד נציע קודם התקנה חצי שקועה על מנת שהכניסה והיציאה מערכת ספא תהיה נוחה וקלה יותר.

 

מערכות ספא

בנוסף, התקנת מערכת ספא מצריכה הכנות בשטח. על מנת למנוע תקלות וסיבוכים עתידיים יש להכין את השטח כראוי עוד לפני שלב ההתקנה. בבתים אשר טרם נבנו/ במהלך השיפוץ, נמליץ לבחור את המערכת כבר בשלב הראשוני על מנת לבצע את ההכנות תוך די הבניה והשיפוץ ולמנוע עבודה כפולה.

 

התקנת ג’קוזי דורשת ידע וניסיון ולכן אנו מלווים את הלקוח גם בשלב ההתקנות בשטח ונותנים את כל ההנחיות בהתאם למערכת הנבחרת.

איך מתקינים?

אנו בספרטה ספא מתקינים ומפעילים את המערכות בבית הלקוח על פי בחירתו.

ישנן שלושה סוגי התקנות למערכת הספא. ההתקנות נעשות בהתאם לתכנון והעיצוב האדריכלי של הבית וכמובן לפי צרכי ומגבלות הלקוח.

  • התקנה שקועה –התקנה שהיא בקו אפס של הקרקע. לשם התקנה זו דרושה עבודת שטח מקדימה של חפירה והצבת דפנות בטון. התקנה זו תיצור ג’קוזי אשר אינו בולט כלל.
  • התקנה חצי שקועה –בסוג התקנה זה, חצי מהמערכת שקועה והחצי שנה בולט מעל פני השטח.גם כאן נדרשת הכנה מוקדמת.
  • התקנה עילית–זוהי ההתקנה הנפוצה ביותר של המערכות, כאשר המערכת כולה מונחת על הקרקע. כמובן, שניתן להגביהה את הקרקע באמצעות דק ומדרגות, דבר המשדרג משמעותית את העיצוב של החצר. גם לסוג התקנה זה יש להכין את השטח בהתאם ולפי ההוראות.

איפה הכי טוב למקם את מערכת הספא?

 

במידה ומדובר בבית קרקע, ניתן למקם את מערכת הספא בהתאם לתכנון והעיצוב של הבית. כמובן, שיש לקחת בחשבון את התשתיות הנדרשות להכנות הג’קוזי, שיהיו בקרבת מקום.

לעומת זאת, במידה ומדובר בגינה/ מרפסת בבניין קומות, יש צורך בבדיקה ואישור של בעל מקצוע, שיבדוק את המשקלים והחיזוקים במרפסת וייתן מיקום ומשקל מדויק שיאפשרו התקנה בטוחה של המערכת.