למי שיש חצר: מטבחי חוץ

מטבחי חוץ, מטבח חוץ

מטבחי חוץ, מטבח חוץישראלים רבים אוהבים לארח את קרוביהם וחבריהם מבלי להשתמש במטבח הביתי. מזג האוויר הישראלי מאפשר שימוש במנגל במטבחי חוץ כמעט בכל השנה ובחצרות שיש מכסה אפשר לנהל חיי חברה בחוץ כל השנה. מטבחי חוץ הפכו בזמן האחרון לטרנד. יותר אנשים בעלי בתים צמודים לקרקע בונים בחצר מטבחי חוץ אותם הם מנצלים בעיקר כשמגיעים אורחים רבים, בערבי משפחה. במרביתם יש מנגל משוכלל עם בלוני גז עליו אפשר להכין בשר, דגים וירקות. בשנים האחרונות החלו גם בעלי דירות שיש להם מרפסת גדולה להקצות פינה ממנה ולהרכיב מטבחי חוץ כדי לאפשר אירוח במרפסת שיכלול גם את הכנת הכיבוד והאוכל. הישראלים ככלל אוהבים לארח ולהכין בשר על מנגל. וגם כן להביא מתנפחים והפעלות לילדים.

מטבח חוץ ומטבח פנים – האם יש הבדל?

מטבחי חוץ בבית משותף פחות מקובלים וזאת בגלל הרצון לשמור על ניקיון הבית והמרפסת אבל אפשר ולהקים מטבח חוץ ולדאוג לשמירה על עיצוב המרפסת מבלי לפגוע ביתר הדירה. בדירות של חברי קיבוצים אפשר למצוא מטבחי חוץ וזאת על מנת להגדיל במעט את חלל הדירה. מטבחי חוץ אלו משמשים את המשפחה בחיי היום יום וגם לצרכי אירוח. יש כניסה מהמטבח לדירה ויציאה לחצר.

מטבחי חוץ ברובם מאובזרים כמו מטבחי הפנים. אמנם לא באותו גודל אבל מכילים את כל הדברים הנחוצים כדי לקיים אזור עבודה נוח ונעים. ארונות לאחסון מוצרים וכלי אוכל, שיש כמשטח עבודה, כיור בו ניתן לשטוף את הכלים והאביזרים. לפני החלטה על רכישת מטבח חוץ כדאי לעשות רשימת דברים נחוצים, מידות מדויקות, סוג חומר הגלם ועם כל הפרטים לקבל הצעת מחיר מה שיאפשר לנו לבחון את ההשקעה לצד התקציב העומד בפנינו כדי לבצע אותה. בעת בחירת חומר הגלם כדאי להתחשב במזג האוויר השורר באזור בו יותקן המטבח.


עבדו עם בעלי מקצוע טובים

כמו בכל תחום שאנחנו לא בקיאים גם בתחום מטבחי חוץ כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע. מעצבי פנים או מעצבי מטבחים הם הסמכות הבלעדית בכל מה שקשור לבחירת מטבחי חוץ. כל חברה העוסקת בבניית מטבחים בכלל ובמטבחי חוץ בפרט מחזיקה קטלוג לרשות הלקוחות שיכולים לעיין ולבחור את המתאים להם ביותר.