נמצאו מוצרים

הוט טאב – מידע מקצועי ושימושי

הוט טאבההוט טאב הינו אמבט העשוי לרוב מעץ סידר או רד ווד ומשמש כאמבט טבילה מעץ ,תהליך הייצור של ההוט טאב דומה לתהליך ייצור של חביות יין על ידי סרגלי עץ אשר חביקתם נעשית באמצעות פסי נירוסטה תהליך בחירת ליבת העץ שתשמש למבנה ההוט טאב מתבצעת בקפידה ומתבצע תהליך סינון לכל אורך הדרך החשיבות של חומר הגלם הינה ראשונה במעלה ניחוח העץ המופץ אל המים משכר והינו חלק בלתי נפרד מהחוויה אותה חווה המשתמש להבדיל ממערכות הספא הקונבנציונאליות אשר מבנה הקונכיה עשוי מאקריל ואינו פולט ניחוחות לאוויר.

השימוש בהוט טאב מתבצע בטמפרטורות גבוהות העשויות להגיע ל-40 מעלות צלסיוס , חום המים מייצר ריאקציה הפולטת את ריח העץ לחלל האוויר הישיבה מתבצעת על גבי ספסלים המיוצרים אף הם מעץ ארז ומורכבית בתחתית ההוט טאב , מערכת הסינון מתבצעת באמצעות מקלות יונים מיינן כסף או באמצעות מסנן חול , בכל מיקרה השימוש בכימיקלים כגון אלוברום או כלור הוא מועט בשונה מג’קוזי ביתי.

 

יתרונות ההוט טאב

יתרונות ההוט טאב באים לידי ביטוי החל מהמבנה העשוי מעץ ארז ללא מעטפת נוספת חיצונית גוף האמבט הינו מקשה אחת בעובי הנקבע על פי היצרן, מידות ההוט טאב הן על פי דרישת הלקוח וניתנו לבנייה ממידות של קוטר הנע מ- 1.5 מטר עד ל- 2.5 מטר משתלב באופן מושלם בגן המשלב בתוכו עבודות עץ ודקים ונטמע בתוכם . מפיץ ניחוח ארומטי של עץ ארז מאחר וניתן לשנע את ההוט טאב בחלקים קטנים ולהרכיבו בבית הלקוח פיסה אל פיסה בדומה להרכבת פאזל או לגו ניתן להרכיב את ההוט טאב בכל מקום שאנו חפצים בו ,החל ממרתף הבית ובחללים אליהם לא ניתן להכניס יח’ גדולה ועד לדירות גג ופנטהאוזים גבוהים אשר אליהם עלות הנפת מערכת ספא קונבנציונאלית עלולה לעלות אלפי שקלים נוספים.

ההוט טאב ניתן לאיבזור עם מערכת ג’טים בדומה למערכת עיסוי ג’קוזי (בכמות מוגבלת מאחר ומבנה ההוט טאב הוא ישר ואזורי הישיבה יחסית מוגבלים . כמו כן מאחר ולהוט טאב אין דופן אזי בכל מקום בו נוספים ג’טים וצנרת יש לבצע חיפוי באמצעות במת דק מוגבהת שתכסה אותם ניתן כמו כן לחבר מערכת הפעלה אלקטרונית אשר תווסת את הטמפרטורה ותשלוט על מערכת החימום והסירקולציה.

ההוט טאב בהגדרתו נקרא “אמבט חם ” או אמבט מים חמים , בארה”ב ובאנגליה נוהגים לכנות את מערכת הספא הוט טאב או בעגה המקצועית PORTABLE HOT TUB מאחר ומדובר במערכת עצמאית שלא נתמכת בתשתיות בנייה ניתן למקם את המערכת כמעט בכל מקום אשר תחפצו השימוש בהוט טאב נפוץ בעיקר במדינות קרות כגון קנדה ,פינלנד , המדינות הסקנדינביות וכל מקום בו שוררות טמפרטורות נמוכות במיוחד כמובן שהשימוש במערכות ספא והוט טאב הופך פופולרי עם השנים ואלפי משתמשים ברחבי העולם נהנים ממערכות אלו.

 

נקודות חשובות לפני רכישת ההוט טאב שלכם

  • חשוב לבחור את הגודל המתאים לכם על פי נתוני השטח בגינה או בכל מקום בו תרצו למקם את המערכת כמו שמקימים ג’קוזי למרפסת או לגינה.
  • כמובן שחשוב גודל ההוט טאב ביחס למספר המשתמשים הרצוי או מספר הנפשות בבית.
  • לתכנן את השילוב של ההוט טאב יחד עם שאר התיכנון (בעיקר בגן ) מאחר וחבית עץ ללא קונספט עיצובי תראה תלושה מהשטח ולא תשתלב עם הגינה . אם זה דק או במה העשויה מדק פרגולות צמחייה ועוד..
  • חשוב לוודא מערכת פילטרים איכותית ואמינה המסננת את המים מבלי לפגום בארומה והניחוחות שפולט ההוט טאב אחרת נעלם האפקט המרכזי שלשמו רכשתם את המערכת.
  • מערכת החימום צריכה להיות ביחס ישיר לגודל ההוט טאב וכמות המים שבו על מנת שחימום המים יעשה באופן היעיל והמהיר ביותר עם התייחסות לחיסכון באנרגיה עד כמה שניתן.
  • מכסה ההוט טאב יהיה טרמי ובעל נעילות לגוף האמבט אשר קלות הפתיחה היא פונקציה חשובה מאוד ניתן אף לשלב מתקני הרמה המקלים על פתיחת וסגירת ההוט טאב.