ישראל היא מדינה שנהנית ממזג אוויר נוח במרבית ימות השנה. הימים החמים בישראל, הערבים הנוחים וימי החורף הנעימים מאפשרים לישראלים רבים ליהנות מהמרחב שמחוץ לבית במרבית ימות השנה. ההנאה הרבה של ישראלים רבים ממרחב החוץ הביאה לכך שבאחרונה החלה לתפוס תאוצה התופעה של עיצוב גינות ויחד איתם עיצוב מטבחי חוץ וגינה. ישראלים רבים חולמים על גינה רחבת ידיים שבה ניתן יהיה ליצור מרחב לבית שבו ניתן לקיים חיי משפחה נעימים, מפגש בין כל בני הבית, מסיבות וכמובן לארח בו אורחים וקרובים.

מרחב מחוץ לבית

המרחב הזה אינו חייב להיות גודל במיוחד אך הוא כן צריך לכלול כמה מאפיינים: פינות ישיבה נוחות, צמחייה נעימה, צל וכמובן: מטבחי חוץ. מטבחי חוץ כשמם כן הם אלו מטבחים שנמצאים מחוץ לבית. מטבעם הם מציעים את כל מה שכרוך באירוח וקיום ארוחות ומסיבות מחוץ לבית. עיצובי מטבחים לגינה ולחוץ הבית זה כוללים: גריל, מבערים, כירת גז, צ’יפסר, רוטיסרי, מדפים או מגירות, עמדת בר, מיני בר או מקרר יין, דלתות כפולותת ובודדות, מעשנת בשר ועוד. כל האביזרים הללו מאפשרים לנו בעצם לארח מחוץ לבית באופן מלא ממש כמו בתוך הבית.

מטבחי חוץ

הנאה משפחתית

מטבחי חוץ וגינה מייצרים מרחב שבו אנחנו יכולים לקיים ערבי אירוח ארוחות משפחתיות או סתם ליהנות מהאוויר הנעים עם ארוחת בר בי קיו כאדר אנו יושבים על ריהוט הגן המפנק שלנו והג’קוזי. מטבח גינה ממש כמו במטבח בבית מעוצב על פי שיקולים של נוחות, אופן השימוש בהם, העיצוב וכמובן בהתייחס לגודל החלל. חשוב לקחת בחשבון מהו ייעוד השימוש במטבח הגינה. האם למשל נארח בו משפחה גדולה או שמא הוא נועד לשימוש המשפחה המצומצמת בלבד.

מה הגודל?

מטבח גינה יכול להיות רחב ידיים וגדול, יכול לכלול אי שמשמש משטח עבודה וגם משטח לקיום ארוחות עליו או להיות קטם בהיקפו מצומצם וקומפקטי כך שייתם לנו מענה בדיוק על הצרכים שלנו. מטבח החוץ יכול להיות עשוי ממגוון חומרים, החל מאבנים, המשך בעץ וכלה במתכת. את בחירת החומרים ניתן לעשות על פי שיקולי מראה ואסתטיקה או משיקולים של תקציב וכמובן משיקולי עמידות. חשוב לקחת בחשבון שמטבח מאבן למשל יהיה עמיד הרבה יותר ממטבח מעץ, ומטבח מנירוסטה יהיה קל לתחזוקה.

מה לקחת בחשבון?

בעיצוב מטבח לגינה חשוב לקחת בחשבון את ארונות האחסון, גודלם ואת התאמתם לחלל המיועד. מטבח גינה יכול להיות על יד בריכת השחייה הקטנה או בצמוד למזרקה נאה. הוא יכול לשמש לארוחות משפחתיות או למסיבות גדולות בהיקפן. עיצוב מטבח לגינה חייב לקחת בחשבון את הצמחייה בגינה, המראה הכללי שלה, הגודל שלה והמרחב הקיים בה. ניתן לצרף למטבח הגינה כמובן פינת אוכל גינתית קלילה שתשלים את המראה המעוצב של המטבח.

חשוב לבחור פינת אוכל שתתאים למטבח הקיים וכך תיצור מראה הרמוני ונעים. בנוסף יש לשים לב שהמטבח בגינה משלים את מראה הגינה ומשתלב בה באופן מושלם, ממש כמו המטבח הביתי.

נמצאו מוצרים