סאונה רטובה הינה חדר בו מצויות טמפרטורות חום גבוהות  בין 50-60 מעלות צלסיוס ובנוסף 100% לחות דבר המגביר את תחושת החום בחלל החדר, זהו חדר הזעה אופטימלי בו השוהה שורף כמות קלוריות רבה בזמן מועט.

bath-steamshowers-mrsteam-residential-room2mr-steam-residential-steam-bathMrSteam-Operating-Equipment-Package-iButler-main_full

כיצד בנויה סאונה רטובה?

העיקרון הפשוט הוא של חלל חדר אטום אשר אליו מוחדרים אדים באמצעות קיטור אדים או כפי שנהוג לכנותו בעגה המקצועית “מחולל אדים” לרוב היחידה מורכבת בתיקרת החדר או מתחת לאחד הספסלים וממנה יוצא צינור נחושת או אס פי אל סמוך לריצפת החדר אליו מתחבר ניפל מיוחד הפולט את האדים לחלל.
בניית חדר הסאונה נעשית לרוב ע”י קבלן הביצוע בבית או השיפוצניק ובהתאם להנחיות אותן הוא מקבל מהספק של יח’ מחולל האדים.

 

ספרטה ספא מציעה מגוון רחב מאוד של מחוללי אדים מהחברות הטובות בעולם, כמו כן מערכות ספא נוספות.

נמצאו מוצרים

סאונות רטובות, סאונה רטובהמחוללי אדים לסאונה רטובה תוצרת המותג Mr Steam

בעלת וותק ומוניטין של למעלה מ-50 שנה נחשבת למותג הטוב בעולם בתחום מחוללי האדים לחברת Mr Steam פתרון כולל של מחוללי אדים לשימוש ביתי, מסחרי, ציבורי מחוללי אדים המתאימים לשימוש במתחמי ספא על בסיס הפעלה של 24/7 החברה מייצרת אך ורק מחוללי אדים ברמת איכות ואמינות מעולים. ספרטה ספא הינה היבואן הבלעדי בישראל של מוצרי חברת Mr Steam

>> למעבר לעמוד המוצרים של MR. Steam

מחוללי אדים לסאונה רטובה תוצרת חברת Sawo Finland

נחשבים למחוללי אדים מהמובילים בעולם אף הם לחברת סאוו פתרונות בעיקר לשימוש ביתי וציבורי “לייט” חברת סאוו מייצרת מחוללי אדים, תנורים וציוד היקפי לסאונות יבשות, החברה קיימת מעל ל-35 שנה ונחשבת לאמינה ואיכותית.

מחוללי אדים לסאונה רטובה תוצרת חברת COST

מחוללי אדים בעיקר לשימוש פרטי בחללים קטנים מעניקה פתרונות בעיקר למחוללי אדים בהספקים של עד18 KW מוצריה נחשבים לטובים ביותר המיובאים מהמזרח הרחוק עיקר היתרון במחוללים אלו בא לידי ביטוי במחיר אטרקטיבי מחוללי אדים תוצרת קוסט אינם מיועדים לשימוש ציבורי או במתחמי ספא ובתי מלון.

פרמטרים חשובים בבניית חדר סאונה רטובה

שיפועי תיקרת חדר הסאונה

תיקרה משופעת לכיוון הקיר המנוגד לכניסת החדר שיפוע של כ- 12% וזאת על מנת למנוע הקוות של מים בתיקרה וטיפטופם על המשתמשים, בצורה זו המים זולגים לקיר אליו מכוון השיפוע ומשם ליחידת הניקוז שברצפת החדר
ספסלים הניבנים בתוך חדר הסאונה מומלץ גם בהם לבצע שיפוע מסויים של כ-3%-5% וזאת על מנת למנוע הצטברות של מים גם על הספסלים.

חיפוי קירות ותיקרה

חשוב מאוד שתיקרת החדר הקירות והספסלים יחופו באריחי פסיפס או שיש או כל חומר אחר אשר לא יספוג רטיבות .

הכנות מים חשמל ואינסטלציה

חשמל 
רוב מחוללי האדים ניזונים מחשמל תלת פאזי שכל פאזה היא 25 אמפר כבל של חמישה גידים 2.5 קוודרט
החיבור יהיה ישיר מהלוח למפסק פחת ומומלץ אף להתקין בסמוך למחולל מפסק מוגן מים (פאקט)
מים 
הזנת מים קרים בלבד צינור או ברז ניל ½  אשר ימוקמו בסמוך למיקום המחולל אדים
ניקוז
צינור ניקוז לעודפים אותם פורק המחולל מידי פעם בפעם (בדומה להכנת ניקוז למזגן ) ימוקם אף הוא בסמוך למיקום המחולל.
תקשורת 
צינור השחלה 32 מ”מ אשר תחילתו בסמוך למיקום התקנת מחולל האדים וקצהו יוצא בסמוך לדלת הכניסה לחדר וזאת על מנת לאפשר העברת כבל תיקשורת ושליטה מהמחולל לאזור הכניסה לחדר ,כבל התקשורת מתחבר ליחידת ההפעלה השולטת בהפעלת המערכת ,כיוון הטמפרטורה, תאורה ועוד.
רגש טמפרטורה 
צינור השחלה 16 מ”מ מאזור הפיקוד לכיוון תיקרת החדר ישמש להעברת חיישן טמפרטורה אשר מופעל על ידי טרמוסטט הקורא באופן רציף את הטמפרטורה בחלל החדר ומפעיל את המחולל בכל זמן בו הטמפרטורה בחדר נמוכה מהטמפרטורה שכוונה על ידי המשתמש – חשוב מאוד שהרגש טמפרטורה ימוקם בגובה שלא יעלה על 170 ס”מ מהריצפה וזאת מאחר ואדים חמים מתרכזים בחלקו העליון של החדר, בכל מיקרה בו ימוקם מעל לנקודה המומלצת החלל לא יחומם מספיק והרגש טמפרטורה ינתק את פעולת המחולל באופן אוטומטי.
יציאת אדים /קיטור 
צינור נחושת או אס פי 16 מ”מ אשר יושחל דרך קירות החדר ממיקום המחולל אל ובסמוך לריצפת החדר (כ-10 ס”מ מעל הריצפה) וימוקם באזור אשר בו לא יהיה מגע או סמיכות למשתמשי הסאונה וזאת על מנת למנוע מגע ישיר של חום הנפלט מפתח יציאת האדים
תאורה 
תאורה מוגנת מים תמוקם על פי בחירת הלקוח וממנה יועבר צינור השחלה 16 מ”מ למיקום המחולל על מנת לחבר הזנת חשמל
הספק מחולל האדים לסאונה הרטובה יקבע ע”פ נפח החדר על כל קוב נפח יש לחשב 1 קילוואט הספק מחולל לדוגמא חדר במידות של 150ס”מ אורך על 150 ס”מ רוחב ו-200 ס”מ גובה אשר נפחו 4.5 קוב מומלץ להתקין מחולל אדים בהספק של בין 4.5 ל-6 קילוואט וכך הלאה על פי גודל החדר.
כיום גם קיימות יחידות מוכנות אשר מוכנות לתוך חדר הרחצה הניקראות מיקלחוני סאונה או מיקלחוני ספא ואשר מגיעות עם יח’ מחולל אדים אינטגרלית ומשלבות מיקלחון עם ראש גשם ומתזים תאורה ומערכות שמע ומוזיקה.
91-1000x800
50539-0001