בריכה ביתית - Sparta Spa
בריכת שחיה עם רצפה הידראולית בפנטהאוז

חודשי הקיץ ממש מעבר לפינה, ובעלי בתים רבים שוקלים להשקיע בבריכה ביתית משלהם. בין אם אתם מדמיינים מפלט שלווה בפנים הבית או מפלט חיצוני מרענן, בניית בריכה ביתית דורשת שיקול דעת ותכנון מדוקדקים. מדאגות מבניות ועד לוגיסטיקת תחזוקה, הנה מדריך מקיף שמרכז את כל השיקולים שעליכם לקחת בחשבון.

בריכות בפנים הבית

בעת התקנת בריכה לבית פרטי, הבטחת השלמות המבנית של המבנה היא החשובה ביותר. התייעצו עם מהנדס מבנים כדי להעריך את כושר נשיאת העומס של הרצפה והבסיס. ייתכן שיהיה צורך בחיזוקים כדי לתמוך במשקל הבריכה, במיוחד אם היא במפלס העליון.
בנוסף, בריכות בחללי פנים עלולות להגביר את הלחות בצורה משמעותית, שעלולה להוביל לבעיות הקשורות ללחות כגון עובש, טחב ונזקי מים. השקיעו במערכות אוורור חזקות, מסיר לחות וחומרי איטום כדי להפחית סיכונים אלו ולשמור על סביבה בריאה.
כמו כן, העריכו היטב את השטח הפנוי ואת הפריסה של הבית שלכם כדי לקבוע את המיקום האופטימלי עבור הבריכה הביתית. קחו בחשבון גם את חדר המשאבות, חדר הרחצה ואזורי האחסון כדי לשפר את הפונקציונליות והנוחות.
כדי להבטיח גישה נוחה לאזור הבריכה תוך שמירה על פרטיות ואבטחה, שקלו התקנת כניסות ייעודיות, כמו דלתות הזזה או גישה ישירה מחדר השינה הראשי, ושלבו תכונות בטיחות כמו מעקות ומשטחים מונעי החלקה כדי להתאים למשתמשים בכל הגילאים והיכולות.
חשוב להדגיש, שיש כיום מגוון פתרונות לכל החששות הללו. אחד הפתרונות שמספקת ספרטה ספא עבור בריכת שחיה לבית פרטי בחללי פנים, ביניהם, ריצפה הידראולית שמאפשרת לנצל את החלל לפעילויות שונות גם כשהבריכה אינה בשימוש, וכן מבטיחה בטיחות מרבית, או בריכות זרמים שמתאימות לחללים קטנים ולא מצריכות היתרים מיוחדים או חדר מכונות. בכל מקרה, בריכות שחייה מעוצבות ניתן להתאים לכל חלל בהתאם לצורכי המשתמשים וההעדפות העיצוביות שלהם.

בריכות על הגג או המרפסת

בדומה לבריכות בחללי פנים, בריכות גג או מרפסת דורשות הערכה מדוקדקת של כושר נשיאת העומס המבני. גם עבורן כדאי להתייעץ עם מהנדס מבנים כדי להעריך את כדאיות התקנתן. אולם, כפי שציינו, פתרונות מתקדמים שמוצעים לכם על ידי ספרטה ספא יכולים לחסוך מכם את כל הטרטור הזה.
שיקול נוסף שלא כדאי להמעיט בחשיבותו הוא נושא האיטום, שחיוני למניעת נזילות ונזקי מים למבנה. התקן ממברנה עמידה למים תבטיח מערכות ניקוז נאותות שיפנו את המים מהבניין וימנעו הצטברות של נוזלים על הגג או המרפסת.

בנוסף, קחו בחשבון את החשיפה לרוח ומפגעי מזג אוויר בגובה. רוח יכולה להאיץ את האידוי והקירור של מי הבריכה, ועלולה להשפיע על דרישות החימום והתחזוקה. התקנה של מעצורי רוח לדוגמה תסייע לכם למתן את ההשפעות הללו ולשפר את הנוחות של אזור הבריכה.

ולבסוף, התקינו אמצעי בטיחות כגון מעקות בטיחות, שערי בטיחות ומשטחים מונעי החלקה כדי למנוע תאונות ולהבטיח את רווחתם של משתמשי הבריכה, במיוחד במקומות גבוהים עם סיכוני נפילה מוגברים.

בריכות חצר או גן

שטחי חוץ רחבים מאפשרים חופש בחירה גדול, אך לפני שתתחילו בתכנון בריכות שחייה לגינה, הכירו את ההיתרים המקומיים והתקנות השונות. במידת הצורך, דאגו לכל האישורים הדרושים כדי להבטיח עמידה בתקני בטיחות ותקנות סביבתיות.
משהשגתם את האישורים הנדרשים על פי חוק להתקנת בריכה ביתית, הכינו את החצר להתקנת בריכה על ידי פינוי צמחייה, יישור הקרקע וטיפול בכל בעיות הניקוז, אם ישנן. קחו בחשבון גורמים כמו הרכב הקרקע והקירבה לעצים או תשתיות שונות בעת בחירת המיקום לבריכה.
התקנת בריכה ביתית בגינה מאפשרת לכם לשלב את הבריכה בצורה חלקה בעיצוב הנוף, תוך התחשבות באלמנטים כגון גינון, גידור וצמחייה שיכולים לשפר את נראות החלל וליצור מרחב מגורים חיצוני מגובש.
לבסוף, חיוני במיוחד להתקין מחסומי בטיחות מתאימים כגון גדרות, שערים וכיסויי בריכה כדי למנוע גישה בלתי מורשית ולהבטיח עמידה בתקנות הבטיחות, במיוחד אם יש לכם ילדים קטנים או חיות מחמד.

עצות תחזוקה חיוניות לבריכה ביתית

בעלות על בריכה ביתית מציעה אינספור הזדמנויות למנוחה ולבילוי, אך היא גם מלווה באחריות לתחזוקה שוטפת כדי להבטיח את בטיחותה, את ניקיונה ואת אורך החיים שלה. מהכימיה של המים ועד לתחזוקת הציוד, הנה השיקולים העיקריים לשמירה על הבריכה שלכם במצב בתולי:

1. הכימיה של המים

 • איזון pH - שמרו על רמת ה- pH של מי הבריכה בין 7.2 ל-7.6 כדי למנוע קורוזיה, היווצרות אבנית וגירוי עור/עיניים. בדקו את המים בקביעות באמצעות ערכת בדיקת pH אמינה והתאימו לפי הצורך עם מגביר או מוריד pH.
 • רמות כלור - שמרו על רמות כלור נאותות (1-3 ppm) כדי לחטא את המים ולהרוג חיידקים, אצות ומזהמים אחרים. עקבו אחר רמות הכלור באופן קבוע ואזנו את מי הבריכה מדי שבוע או לפי הצורך כדי לסלק פסולת אורגנית ולהחזיר את הבהירות.
 • אלקליות וקשיות סידן - שמרו על רמות אלקליות בין 80-120 עמודים לדקה וקשיות סידן בין 200-400 עמודים לדקה כדי לייצב את רמות ה- pH ולמנוע קורוזיה או אבנית. בדקו והתאימו את הפרמטרים הללו מעת לעת כדי להבטיח איזון של המים.
 • מייצב (חומצה ציאנורית) – אם הבריכה חשופה לשמש, השתמשו במייצב (חומצה ציאנורית) כדי להגן על הכלור מפני התפרקות עקב קרינת UV. שמרו על רמות מייצבים בטווח המומלץ (30-50 עמודים לדקה) כדי לשמור על יעילות הכלור.

 2. סינון ומחזור

 • תחזוקת מסנן - נקו או שטפו את מסנן הבריכה באופן קבוע כדי להסיר פסולת ולכלוך הכלואים במדיית מסנן. החליפו את מדיית הסינון כפי שהומלץ על ידי היצרן כדי להבטיח יעילות סינון מיטבית.
 • פעולת המשאבה - ודאו שמשאבת הבריכה פועלת באופן תקין כדי להזרים מים ביעילות דרך מערכת הסינון. הפעילו את המשאבה למשך זמן מה בכל יום כדי לשמור על צלילות המים ועל עקביותם.
 • רפרוף ושאיבת אבק - רפרפו את פני הבריכה בקביעות כדי להסיר עלים, חרקים ופסולת אחרת. השתמשו בשואב בריכה כדי לנקות את רצפת הבריכה וקירות הבריכה, וכן כדי למנוע הצטברות לכלוך ואצות.

3. בדיקה ותחזוקה של ציוד

 • בדיקת ציוד - בדקו באופן קבוע את ציוד הבריכה כגון משאבות ומסננים לאיתור סימני בלאי, נזק או תקלה. טפלו בכל בעיה בהקדם כדי למנוע נזק נוסף ולהבטיח פעולת בריכת תקינה וחלקה.
 • שימון והחלפה - יש לשמן חלקים נעים ולהחליף אטמים וטבעות O בלויות לפי הצורך כדי לשמור על יעילות הציוד ולמנוע דליפות.

4. בטיחות ותאימות

 • כיסויי בטיחות - השתמשו בכיסוי בטיחותי יציב כאשר הבריכה אינה בשימוש כדי למנוע טביעה בשוגג ולהרחיק פסולת. ודאו שהכיסוי מהודק היטב ועומד בתקני הבטיחות.
 • גדרות ומחסומים - התקינו גדרות ומחסומי בטיחות כדי להגביל את הגישה ולמנוע כניסה ללא פיקוח, במיוחד עבור בתים עם ילדים או חיות מחמד.

הוראות בטיחות לבעלי בריכות ביתיות

בריכה ביתית היא מותרות נפלאה, המספקת הזדמנויות אינסופיות למנוחה ולבילוי. עם זאת, הבטחת בטיחות כל מי שמשתמש בבריכה היא בעלת חשיבות עליונה. על ידי יישום הוראות בטיחות אלה, תוכל ליצור סביבה מאובטחת ולמזער את הסיכון לתאונות או פציעות:

 1. פיקוח - לעולם אל תאפשרו לילדים לשחות ללא השגחה, ללא קשר ליכולת השחייה שלהם, הימנעו מהסחות דעת כמו שיחות טלפון או התרועעות חברתית בעת פיקוח על שחיינים צעירים ולמדו את הילדים לשחות תמיד עם חבר ולעולם לא להיכנס לבד לאזור הבריכה.
 2. החייאה ועזרה ראשונה - הצטיידו בידע של החייאה לב-ריאה (CPR) וטכניקות עזרה ראשונה בסיסיות ושמרו על ערכת עזרה ראשונה מצוידת היטב בקרבת מקום והבטיחו שכל בני המשפחה יודעים את מיקומה.
 3. גידור בריכה ומחסומים - התקינו גדר עם שערים עם סגירה עצמית ונעילה עצמית סביב אזור הבריכה כדי למנוע גישה בלתי מורשית, ובדקו באופן קבוע את הגדרות, השערים והמחסומים לאיתור סימני נזק או בלאי ותקנו מיידית כל בעיה.
 4. כיסויי בטיחות - השתמשו בכיסוי בטיחות יציב כאשר הבריכה אינה בשימוש כדי למנוע כניסה בשוגג ולהרחיק פסולת.
 5. כללי בריכה ושילוט - קבעו ואכפו מערכת כללים עבור כל המשתמשים, כולל ילדים ואורחים, תלו שילוט ברור עם הנחיות בטיחות, מידע ליצירת קשר במקרה חירום וחוקי הבריכה במקומות גלויים סביב אזור הבריכה ולמדו את בני המשפחה והאורחים על החשיבות של שמירה על כללים אלה כדי למנוע תאונות ופציעות.
 6. למדו בטיחות במים - רשמו את ילדיכם לשיעורי שחייה הנלמדים על ידי מדריכים מוסמכים כדי לפתח מיומנויות חיוניות לבטיחות במים ולמדו את הילדים כללי בטיחות מים בסיסיים, כמו לעולם לא לרוץ מסביב לבריכה ולעולם לא לשחות לבד.

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.