ג'קוזי פינתי - איכות ללא תחרות - Sparta Spa

ג'קוזי פינתירוצים לשמוע עוד? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדםאנו בחברת Sparta Spa מתחייבים למוצרים האיכותיים ביותר בשוק, חומרי ייצור איכותיים ומקוריים, אחריות מקיפה וארוכת טווח, מערכות ניקוי מתקדמות וירוקות אשר יאפשרו סירקולציה ושמירה על צלילות המים וכמובן יעוץ מומחים לכל שאלה בתחום.

חברת Artians Spas


על פניו התקנה של ג'קוזי פינתי בבית נתפס עבור ישראלים רבים כמוצר מותרות שממנו ניתן ליהנות בבתים בהם ישנם חללים פנויים באמבטיה או בחצר ובידיעה שיש להשקיע בתחזוקה של הג'קוזי על מנת שניתן יהיה ליהנות ממנו. עם זאת, חשוב שרבים יכירו עד כמה הג'קוזי משמעותי לגופנו ולבריאותנו.

מחקרים וחוקרים רבים בתחום הרפואה יודעים היום להצביע על היתרונות הרבים שיש בשימוש בג'קוזי כדרך קבע. ממערכת ספא מפנקת ניתן כמובן ליהנות במכוני ספא וחדרי כושר מאובזרים, אך כיום ניתן אף בעלויות נוחות הרבה יותר ליהנות מהתקנת ג'קוזי פינתי בחלל חדר האמבטיה שלנו.

ריפוי במים חמים? עוד מימי קדם

כבר בשנת 2000 לפני הספירה נהגו במצרים לערוך אמבטיות מים חמים עבור הפגת כאבים והרגעת הנפש. באותה עת הוחדרו לתוך האמבטיות אבנים רותחות לתוך המים. ביוון העתיקה הוקמו מבנים מיוחדים בסמוך למעיינות מים חמים. חלק מהמבנים ששימשו כמרפאות ובתי חולים כשהמעיינות הסמוכים שימשו כאמבטיות טיפול. אבי הרפואה, היפוקרטס, תאר את הרחצה במים חמים כטיפול כנגד צהבת ורימטיזם (אוסף כאבים שמקורם במפרקים).

המילה "ספא" שבה אנו משתמשים כיום על מנת לתאר חללים ומקומות בהם ניתן ליהנות, בין היתר, ממערכות ג'קוזי שונות, מגיעה מהמונח בלטינית Sanus per Aquam שפירושו "בריאות דרך מים". נוספים שהכירו בסגולות טיפול הגוף באמצעות מים חמים היו לוחמים רומים שהשתמשו בבריכות הטיפול ובמעיינות החמים לטיפול במכאוביהם הפיזיים כמו גם הנפשיים.

מה מצא המחקר הרפואי אודות היתרונות הרפואיים של הג'קוזי?

נכון להיום מאשרים מחקרים רפואיים את התפיסה וההבנה ארוכת השנים כי רחצה במים חמים תורמת תרומה משמעותית לבריאות הגוף והנפש. המחקרים מצביעים שהרחצה במים חמים בטווח הטמפרטורות של 37-40 מעלות צלזיוס הוא האופטימלי לרוב. רופאים רבים ממליצים כיום למטופליהם על רחצה קבועה באמבטיות אלו כדרך קבע עבור שמירה על בריאותם הפיזית והנפשית.

כיום ניתן לראות שבבתים פרטיים רבים ואף במסגרות של טיפול ודיור יש תכנון מראש להתקנה של מערכות ספא שבתוכן גם ג'קוזי. בבתים פרטיים ניתן לראות כניסה של בריכה עם ג'קוזי לבטח עבור אנשים הסובלים מבעיות שרירים או כאלו העוסקים בפעילות ספורטיבית רחבה.

המחקר הרפואי לאורך השנים מצביע על מספר נקודות מרכזיות בכל הנוגע לסגולות הרפואיות שיש בשימוש של ג'קוזי.

  • מניעת הזדקנות: מחקרים רפואיים הראו כי טיפול במים חמים יש בו להאריך חיים. במחקר שהוביל פרופסור ג'ואל מ.סטגר, מומחה לחקר אנטומיית השרירים, מצביע ששהות על בסיס שבועי במים חמים בג'קוזי ביתי יכולה להביא להאטת ההזדקנות עד לכדי 20%.
  • שיפור השינה: מחקר של המרכז הארצי לחקר השינה בארה"ב הביא אותם להמליץ על טבילה במים חמים לפני השינה. המים החמים מרגיעים את מערכות הגוף ומעלים את הטמפרטורה שלו ובכך הטבילה בג'קוזי מסייעת להירדמות קלה ושינה עמוקה יותר.
  • טיפול במפרקים מודלקים: הג'קוזי מהווה אמבט אידיאלי לטיפול בדלקות מפרקים. השהייה במים החמים מעלה את הטמפרטורה בגוף ומרחיבה את כלי הדם, דבר התורם להפחתה של כאבים ונפיחויות ושיפור התנועתיות.
  • שחרור שרירים: טבילה בג'קוזי לאחר יום מאומץ פיזית ונפשית יש בה להביא לשחרור השרירים. הישיבה בג'קוזי תורמת לזרימה מהירה יותר של חמצן וחומרים נוספים לשרירים בצורה מהירה ויעילה יותר. הדבר תורם לשחרור חומצת החלב בשריר. רבים שהחלו השימוש בג'קוזי אף העידו על הפחתה בשימוש בעיסויים.
  • הפחתת כאבים: שהייה בג'קוזי כדרך קבע תורמת להפחתה של כאבים קלים ועד התאוששות מפגיעות ופציעות חמורות. השהייה בג'קוזי תורמת להגברת זרימת אנדורפינים, המפיגים כאב ומשפרים מצב רוח, לחלקים בגוף.
  • שיפור חילוף החומרים בגוף: מחקר שנערך בבריטניה ופורסם בכתב העת New England Journal of Medicine גילה ששימוש של ג'קוזי פינתי מדמה פעילות גופנית. המשתתפים במחקר ישבו בג'קוזי ביתי במשך חצי שעה ביום, שישה ימים בשבוע ואיבדו קרוב לשני ק"ג בשלוש שבועות ללא כל שינוי בהרגלי התזונה ומערך האימונים שלהם. הנחקרים דיווחו על שיפור גם בשינה ובתחושתיות.

התרומה המשמעותית שיש לטבילה בג'קוזי עבור ספורטאים מקצועיים וחובבים העוסקים בפעילות ספורט קבועה

באופן טבעי הפך השימוש של ג'קוזי פינתי הפך לחלק משמעותי ממערך הטיפול וההתאוששות של ספורטאים מקצועיים וחובבים העוסקים בפעילות ספורט קבועה.

המודעות הרבה שיש לסגולותיו של הג'קוזי הביאה מסגרות ספורטיביות בכל העולם לאבזר במתחמי האימונים והטיפול שלהם מערכות ספא מקצועיות ומאובזרות וביניהם אמבטיות ג'קוזי. גם בחדרי כושר רבים הבינו שיש מתאמנים רבים אשר מחפשים מכוני כושר המאובזרים בשירותי ספא ובהם ג'קוזי ועל כן ניתן לראות כיצד חדרי כושר רבים משדרגים את מערך השירותים שלהם במקום ומוסיפים את למתאמנים אצלם את האפשרות ליהנות מג'קוזי לפני ואחרי האימון.

ג'קוזי פינתי משמש ספורטאים על מנת שיוכלו להפעיל ולייעל תהליכים שונים בגופם, לשיקום מערכות פיזיולוגיות לאחר מאמץ גופני, פציעה או חבלה, לעיסוי הגוף והשרירים באמצעות זרמי מים וכמובן לאפשר ולעזור לגוף פעילות של מחזור הדם, המטבוליזם ומערכת העצבים. במחקרים שנעשו בנוגע להשפעת השימוש בג'קוזי כאמצעי התאוששות עבור ספורטאים תחרותיים, נמצא כי לג'קוזי השפעות ביומכניות ויכולת לתרום להורדת כאבי השרירים.

ספורטאים שהשתתפו במחקר רחב שנעשה התאמנו במשך ארבע שבועות. כל שבוע כלל שלושה ימים של אימונים אינטנסיביים של שני אימונים ביום. בשבועיים הראשונים לא עשו הספורטאים שימוש בג'קוזי והם החלו להשתמש בו רק בשבועיים אחרי. הטמפרטורה בג'קוזי נעה בין 36.7 ל-37.2 מעלות צלזיוס כשהספורטאים נמצאים בג'קוזי בין 20 ל-30 דקות לאחר אימון ערב. הספורטאים ישבו בג'קוזי במרחק של 10-30 ס"מ מיציאת סילון המים שהיה מכוון לחלקים שונים בגופם כשכל חלק בגוף זוכה ל"יחס" של שלוש דקות.

באימונים שערכו הספורטאים לאחר שהחלו להשתמש בג'קוזי נרשמה ירידה קטנה בכוח כיווץ השרירים ועליה גדולה בזמן המגע עם הקרקע בעת הקפיצות כשהספורטאים ביצעו קפיצות למרחק, קפיצות לגובה וניתורים. החוקרים הסיקו מכך שבאימונים אינטנסיביים שעות ספורות לאחר השימוש בג'קוזי קיימת פגיעה קטנה ביכולת השרירים וזאת כי לשרירים אין מספיק זמן התאוששות לרמה אידיאלית. לכן, ההמלצה היא על מרווח זמן של 24 שעות לפחות מסיום השימוש בג'קוזי עד לאימון האינטנסיבי הבא.

במחקר התגלה אף כי התגובות המכניות בגוף בשל המגע עם סילוני המים של הג'קוזי העלו את קצב רמת שחרור החלבונים מרקמת השרירים לזרם הדם בגוף ובכך עלתה היכולת התפקודית של המערכת העצבית והמערכת השרירית בגוף. בנוסף לכך, העידו הספורטאים במחקר על ירידה בכאבי השרירים.

מחקר נוסף על תרומת הג'קוזי אצל ספורטאים מקצועיים נערך בענף הג'ודו. המתאבקים שעשו שימוש בג'קוזי בטמפרטורות של 34-36 מעלות צלזיוס במשך 30 דקות, כשמטרת המחקר הייתה לבחון את זמן תגובתם העצבית והחושית, תגובת גיד האכילס, תגובת הופמן, מהירות ההולכה העצבית וטונוס השרירים בעזרת EMG (EMG הוא פלט הרישום הפוטנציאל החשמלי של פעילות שרירי השלד). תוצאות המחקר הצביעו על כך שהשימוש בג'קוזי ייעל את מרכז התפקוד המוטורי במוח, העלה את התגובה העצבית-מוטורית ההיקפית, העלה את מהירות ההולכה העצבית ואת יכולת תפקוד השרירים בעת מאמץ.

ניתן ללמוד ולהפנים כי קיבוע של ג'קוזי פינתי כמוצר מותרות עושה לו ולנו עוול גדול. מדובר במוצר נחוץ עבור רבים המעוניינים לשמור על בריאות ותחזוקת גופם ועל כן יש וחשוב לקחת בחשבון האפשרות ליהנות מהתקנה של ג'קוזי פינתי.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.