ההיסטוריה של הג’קוזי

1990

סביב תחילת המאה, שבעה אחים בני משפחת יאקוטסי (Jacuzzi באנגלית( היגרו לקליפורניה מאיטליה. בתחילת דרכם, ממצאי הג’קוזי עסקו דווקא בתחום התעופה והגיעו להישגים מדהימים כאשר הם מרכיבים מטוס שנשא דואר בשירות הדואר של ארה”ב ומטוס נוסעים מאזור מפרץ סן פרנסיסקו לפארק הלאומי יוסמיטי. פעילות זו הסתיימה לאחר שאחד האחים נספה בתאונת מטוס.

1950

ב1956, לאחר שבנו של אחד מבני משפחת ג’קוזי חלה בדלקת מפרקים, נולד רעיון. למה לא לטפל בבן המשפחה עם משאבת הידרותרפיה. האחים ג’קוזי ישבו והמציאו משאבה שלימים תהפוך לבסיס ממנו הורכב הג’קוזי, משאבותJ-300  הניידות, נמכרו לבתי חולים ובתי ספר.

1960

אחד מבני משפחת הדור השלישי, רוי ג’קוזי, שהחל ללמוד את העסק כנער זיהה את  הרצון של הצרכן האמריקאי בתחומים של בריאות, כושר ופנאי, רוי המציא ושיווק את אמבטיית המערבולת הראשונה בשנת 1968. על ידי שילוב של ג’טים בדפנות האמבטיה.
2011_02_28_06_17_09______

ג’קוזי אופליה מבית Jacuzzi עם תאורה חמה

1970

בשנים אלו תווכננו מערכות ג’קוזי גדולות יותר שמטרתם היתה להכיל מספר אנשים בו זמנית, כמו כן, שולבה מערכת חימום וסינון כדי לשמור על המים חמים ונקיים, וכך למעשה נוצרה מערכת הספא הראשונה ב 1970.
ב 1979, מכרה משפחת ג’קוזי את החברה לחברת Kidde Inc מניו יורק, כל בני המשפחה עזבו או פרשו ליהנות מהחיים מלבד רוי ג’קוזי שנשאר לנהל את פעילות החברה.

1980

שנות ה 80 היו עשור של עיצובים חדשים למערכות הג’קוזי, בשנים אלו הוצגה לשוק מערכת Avanza – אמבט ג’קוזי חם הניתן להתקנה בתוך ומחוץ לבית. כמו כן, הוצגו דגמים חדשים נוספים שכללו  עיצוב שנתן מראה של הר געש או עיצובי אמבטיות ג’קוזי פינתיות ועוד…

1990

בתחילת שנות ה – 90, זכה רוי ג’קוזי לשבחים והכרה לאומית על תרומתו הרבה בחידושים של הידרותרפיה לשימוש ביתי.

כיום

ג’קוזי הפך למוצר שמציע חווית הנאה, סגולות בריאותיות ואף מוצר עיצובי שמשדר יוקרה. את המוצר ניתן למצוא בבתים רבים ובמקומות תיירותיים כמוגן: מלונות, צימרים וכדומה…