המדריך לרכישת בריכת זרמים - Sparta Spa
בריכת זרמים גדולים במרפסת

המדריך לרכישת בריכת זרמים

כללי
 
תחום בריכות זרמים לגינה מציע מגוון רחב ומגוון של דגמים מסוגים שונים ועל ידי מספר חברות בישראל .
בריכת זרמים הינו מקור מים המשמש אותנו בכל ימות השנה ועל כן צבר פופולאריות רבה בקרב צרכנים בכל העולם בכלל ובישראל בפרט. מאוד פשוט להכין את השטח להתקנה וניתן להתקין אותו מהיום למחר בשיטת PLUG & PLAY
 
מעט עובדות
בריכות הזרמים נכנסו כתוצאה מצורך של צרכנים רבים בעולם אשר רכשו מגרשים קטנים יחסית וחפצו בבריכת שחייה אך מפאת השטח הקטן נאלצו לוותר על החלום,
עוד סיבה בגללה בריכות זרמים תפסו תאוצה בעולם היא היכולת לשמור על מים בטמפרטורה קבועה כל השנה בעלויות חשמל נמוכות מאוד ביחס לבריכת שחייה.
ישנו מגוון רחב של בריכות זרמים כאשר המידות נעות החל מ-360 ס”מ אורך עד ל-600 ס”מ אורך ,רוחב הבריכות זרמים משתנה בין חברה לחברה כאשר רוב בריכות הזרמים בין 220 ל-240 ס”מ רוחב
הרעיון הכללי הוא שניתן יהיה לשחות נגד הזרימה באופן רציף לאורך זמן נגד זרמיה המיוצרת ממערכת פרופלורים או ממערכת ג’טים המורכבת בדופן בריכת הזרמים
 
לחברת MASTER SPA  המפעל המתקדם בעולם ליצור בריכות זרמים הממוקם ב FORT WAYNE אינדיאנפוליס עם מערכות מחשוב מתקדמות ופאר הטכנולוגיה המתקדמת ביותר הקיימת כיום.
פס ייצור בריכות זרמים של 500 מטר הקו ייצור הארוך בעולם בתחום בריכות הזרמים, משלב ייצור הקונכייה ועד לשלב ה TEST בדיקת המערכות אריזתם ושילוחם לרחבי העולם
 
ככל שעלה הביקוש למערכות מסוג זה כך עלה ההיצע ו”נולדו” משווקים רבים על מנת לספק את הצורך .
 
המדריך שלפניכם מטרתו לתת לכם את הכלים לבצע רכישה נכונה של בריכת זרמים אשר תשרת אתכם שנים רבות ובאמצעות בדיקה פשוטה וקצרה יחסית להעניק לכם את הידע המקיף ביותר שניתן אותו צריך על מנת לבחור נכון.
כל שעליכם לעשות הוא להקדיש מעט מזמנכם כדי לקרוא ולהבין אלו הם הדברים החשובים ביותר והדגשים עליהם עליכם לשים לב על מנת שתימנעו מעצמכם את עוגמת הנפש של רכישת מוצר לא איכותי.
 
ברשת ספרטה ספא אנו מאמינים כי לרוב הלקוחות רכישת מוצר פנאי כגון בריכת זרמים אינה צורך אלא רצון לשפר את איכות החיים ולסגל לעצמכם זמן איכות לבד או עם המשפחה . על כן רכישת מערכת אשר עיקר תפקידה הוא לשרת אתכם ולהעניק לכם זמן של איכות חשוב שאכן תהיה מערכת אמינה ,איכותית ,מותאמת לתקציב אותו ברצונכם להשקיע ובעיקר שיעמוד מאחורי המוצר גוף שיוכל להעניק לכם שירות ואחריות במשך שנים רבות .
לאחר שנים רבות ועם ניסיון של למעלה מ-20 שנים של התקנת מערכות ג’קוזי לגינה, בריכות זרמים, ועוד מגוון רחב של מוצרים בתרבות הפנאי עם אלפי לקוחות ברחבי הארץ חשוב לנו בספרטה ספא שתרכשו מוצר לאחר שרכשתם ידע מה אתם קונים ,ממי אתם קונים ושתהיו בטוחים שקיבלתם תמורה ראויה לכספכם.
שלב א’ – בירור ראשוני
שלב ראשוני לפני תיאום פגישה , שלב זה נועד לתת לכם כלים לחיפוש נכון תוך שימת דגש על מה שחשוב לבדוק טרם תיאום פגישה או ביקור באולם התצוגה .
חיפוש של החברה/ות ממנה אתם מעוניינים לקבל הצעות מחיר ולבדוק את הדגמים/מחירים אותם היא מציעה . הדרך המהירה והפשוטה ביותר הינה האינטרנט .
יתרונות החיפוש באינטרנט :
1.     זמין בכל רגע ומכל מקום
2.     ניתן לסקור מספר רב של חברות מבלי לקום מהכסא
3.     ניתן לקבל המון אינפורמציה שלרוב בפגישה עם איש המכירות אין זמן לכסות את כל הנתונים
4.     ניתן להגיע לפורומים או רשתות חברתיות ולקבל תמונת מצב רחבה יותר על החברות
5.     מנועי החיפוש מדרגים לרוב את החברות הוותיקות שלהן יש תוכן מעניין במקומות הראשונים (בחיפוש האורגני –לא במודעות הממומנות) זהו פרמטר שיכול לעזור לכם לבחור מי יהיו החברות שאיתן תרצו ללכת צעד קדימה .
6.     ועוד………………….
חסרונות החיפוש באינטרנט :
1.     אתר מרשים עם מגוון רחב של מוצרים שנראה כמו חברה רצינית וגדולה לעיתים עלול להתברר כחברה וירטואלית אשר איש המכירות שלה הוא המנכ”ל ,המתקין ,איש המכירות והמזכירה ,
2.     לא ניתן להתרשם מהמוצרים באופן מוחשי
3.     אין קשר עין עם המוכר (ב-80% מהמקרים אנו נקבל החלטה לרכוש כאשר תהיה לנו “כימיה” עם איש המכירות )
4.     ניתן לבדוק ולהשוות בין האתר של החברה בישראל (במידה והיא מצהירה שהיא מייבאת את הג’קוזי מחו”ל ) לחברה המקורית בחו”ל , על ידי בדיקת הדגם הרלוונטי עבורכם ,עוד ניתן לבדוק ולהשוות האם המפרט הטכני של היצרן בחו”ל תואם למפרט של היבואן בארץ וחשוב לא פחות ניתן לבדוק באמצעות כניסה לרשימת השותפים העסקיים של היצרן האם החברה שמצהירה בארץ שהיא המשווקת אכן רשומה ברשימת המשווקים הרשמית. (לדוגמא להיכנס לאתר www.jacuzzi.eu   ולהיכנס לאתר של המשווקת בישראלwww.spartaspa.co.il   במקביל על ידי פתיחת 2 חלונות חיפוש ולבצע השוואה בין הדגמים על מנת לוודא שאכן מדובר באותה חברה .
5.     חברה אשר מצהירה שהמוצר שלה מיוצר בארה”ב אך לא מציינת את שם המותג היצרן ומאפשרת לכם להיכנס לאתר של היצרן על מנת לוודא שאכן מדובר במוצר עליו הצהירה ברוב המקרים הסתבר שהמוצר יוצר בסין וההרכבה שלו נעשתה בישראל על ידי חלקים מכל מיני ארצות מוצא ( זו המערכת שהכי כדאי להתרחק ממנה מאחר ואין בקרת איכות על חומרי הגלם או תהליכי הייצור ולרוב אתם עלולים להיתקל בתקלות שעל מנת לפתור אותם היבואן יאלץ לאלתר עם חלקים לא מקוריים ולא תואמים למערכת שיוצרה בזמנו כאשר רכשתם אותה .
6.     השם של המותג האמריקאי חייב להיות שקוף וגלוי כלפי הלקוח (באם הוא אכן יוצר בארה”ב ) השם של הדגם צריך להיות תואם ב-100% לשם של הדגם אצל היצרן
 
תעודת האחריות :
תעודת האחריות חשובה לא פחות מכל פרמטר אותו אתם בודקים לפני רכישה, זה השקט הנפשי שלכם שרכשתם מוצר אמין ושיש לכם “אבא ואמא” לכל תקופת האחריות שהוגדרה על ידי היצרן.
חשוב לבדוק לכמה שנים החברה מעניקה אחריות על המוצר ועל איזה חלקים , לדוגמא אחריות על בריכת זרמים תוצרת ארה”ב איכותי מחברה ותיקה ואמינה צריך להיות לפרק זמן של לא פחות מ- 5 שנים מלאות על כל מרכיבי המערכת ,ישנם יצרנים שמפרידים בין הסדרות לדוגמא סידרת הבסיס עם 1-2 שנות אחריות סידרת האמצע עם 3 שנות אחריות והסדרה היוקרתית ביותר עם חמש שנים אחריות .
לחברות הוותיקות המובילות בתחום ישנן 5 שנות אחריות מלאה על הדגמים מתוצרתם ללא הבדל בין הסדרות, חשוב לבדוק שאין אותיות קטנות ושלא תחויבו עבור ביקור טכנאי או חלפים למשך כל תקופת האחריות.
מומלץ לדרוש מאיש המכירות העתק של תעודת האחריות ואף מומלץ לדרוש התחייבות בכתב שבריכת הזרמים אכן מיוצרת ב-100% בארה”ב עם חתימה וחותמת של היצרן.
 
שיחת טלפון
שיחת הטלפון עם החברה בה הנכם מעוניינים לקדם את החיפוש הינה צעד נוסף קדימה.
יש לנסות ולקבל את מקסימום האינפורמציה בטלפון טרם יציאה לשטח לפגישה או זימון של נציג החברה לביתכם , השאלות החשובות 
 
האם יש אולמות תצוגה והיכן התצוגה ממוקמת גיאוגרפית ? לחלק מהחברות מספר סניפים ולא בכל סניף יש את אותם הדגמים ועל כן לברר האם דגם שבו הנכם מעוניינים נמצא בסניף אליו ברצונכן להגיע לעיתים לקוחות תיאמו פגישה בסניף מסוים על מנת להתרשם מג’קוזי בו הם מעוניינים שהיה יותר קרוב גיאוגרפית למקום מגוריהם ולאחר שהגיעו לאולם התצוגה התברר שבריכת הזרמים בה הם מעוניינים נמצאת בסניף אחר 
 
האם ניתן לתאם שחיית ניסיון בבריכה בתצוגה באותו הסניף והאם הבריכה שבה תבצעו את השחייה תואמת או דומה בחלק או ברוב מרכיביה לבריכת הזרמים אותה ברצונכם לרכוש ?  לעיתים בריכת הזרמים שבה תתנסו אפילו לא קרובה לבריכה אותה ברצונכם לרכוש , זה הופך את השחייה בבריכת זרמים לחסרת משמעות , על פי רוב מניסיון העבר לרוב הלקוחות אין רצון לבצע שחיית ניסיון באולם התצוגה כל אחד מסיבותיו האישיות אך חשוב מאוד שהאופציה תהייה קיימת ותוכלו לבצע שחייה בבריכת זרמים באם תחפצו בכך .
 
סקירה ראשונית ותקציב לרכישת בריכת הזרמים  
 
מה טווח המחירים של הבריכות מהדגם הבסיסי ומעלה ?  חשוב מאוד לקבל אינדיקציה בטלפון שאתם בכלל בכיוון ושהמחירים תואמים פחות או יותר את הערכת התקציב שלכם , בחלק מהמקרים אין לנו מושג כמה אמורה לעלות לנו בריכת זרמים ומה מחירה בשוק , לאחר בירור קצר בטלפון עם כמה חברות תקבלו אינדיקציה ריאלית למחירי המערכות ותוכלו לסנן את מה שלא מתאים לכם מבחינת התקציב , בכל מקרה חשוב לראות לפחות עוד אופציה למרות שהיא מעל התקציב על מנת לקבל אומדן נכון מה יוצר את פער המחירים בין המערכות והחברות . במקרים רבים לקוחות שתכננו לרכישת הבריכת זרמים תקציב מסוים שהיה נמוך מהמחיר הריאלי בשוק למערכת איכותית (לא מהיוקרתיות ביותר ) הוסיפו לתקציב סכום נוסף על מנת לרכוש מערכת איכותית לטווח ארוך ולא להתפשר על מוצר ירוד שבסופו של דבר היה עולה יותר ( בבחינת הפרמטרים הכוללת , צריכת חשמל , חלקים ,תקלות , שימוש בחומרים ועוד….. ה”יקר יותר ” יצא בסופו של דבר הזול ביותר )
מהו המקום המיועד להתקנת בריכת הזרמים ? חשוב מאוד להסביר לאיש המכירות מהו המקום המיועד להתקנת הבריכה שברצונכם לרכוש ,
האם ההתקנה של הבריכה על גג או מרפסת ? במקרה כזה יש צורך בקבלת אישור מהנדס/קונסטרוקטור שיאשר את יכולת הגג לשאת את המשקל של בריכת הזרמים כאשר היא מלאה במים ובאנשים , ויש לקחת בחשבון את נושא ההנפה לגובה , בכל התקנה הפרמטרים משתנים מאוד תלוי בקרבת המנוף למבנה ,חסימת כביש ,קומה ,כבלי מתח גבוה של חשמל ועוד פרמטרים רבים , חובה שיגיע נציג לשטח לברר את כל הפרמטרים ולהעריך את גודל המנוף שיש להשתמש בו על מנת להניף את בריכת הזרמים בצורה בטוחה למיקום ההתקנה הנדרש 
 
האם ההתקנה של בריכת הזרמים  תהיה מעל פני הקרקע או שקועה באדמה ?
סעיף זה יש לו חשיבות מבחינת נושא הגישה לשירות באם ההתקנה תהיה שקועה יידרש שטח שירות של כ-60 ס”מ בכל ההיקף של המערכת שתותקן בבור ועל כן יש לוודא שיש לכם מספיק שטח “תפעול” באזור בו החלטתם להתקין את בריכת הזרמים
לוחות זמנים לאספקה / התקנה של בריכת זרמים ?
חשוב מאוד להיכנס לתהליך הרכישה כ-3-4 חודשים לפני מועד האספקה הרצוי .
מאחר וישנו מגוון רחב של אפשרויות ,צבעים ,מפרטים טכניים, דגמים ,ועוד כהנה וכהנה תוספות באם תרכשו מערכת שקיימת לספק במלאי תיאלצו להתפשר על חלק מהאלמנטים
לרוב החברות אין מלאי זמין לאספקה מיידית מאחר ומדובר במוצר בעל נפח משמעותי במידה ויש מלאי זה לרוב מאוד מצומצם ולא תמיד יענה על הצורך שלכם בדגם או בצבעים בהם אתם מעוניינים .
רכישת בריכת זרמים מהמלאי עלולה להיות פשרה על חלק מהמרכיבים ועל כן אנו ממליצים להתחיל את התהליך כ-3-4 חודשים מראש ( לרוב החברות המייבאות מארה”ב לוקח את פרק הזמן הזה לשנע את המערכות בים)
חשוב לברר עם איש המכירות מה זמין במלאי באותו רגע במחסני החברה , שימו לב שהמלאי עלול להשתנות מרגע הבדיקה עד לרגע בו תרכשו את המערכת ועל כן יש לוודא טרם ההזמנה האם המערכת עדיין זמינה במלאי,
התאמת הציפיות שלכם מול איש המכירות בנושא לוחות הזמנים חשוב מאחר ואתם עלולים להיכנס לתוך התהליך מתחילתו ועד סופו ולבסוף לקבל החלטה לרכוש את המערכת ולגלות שזמן האספקה הוא 90 יום ולהתאכזב.
 
תיאום פגישה באולם התצוגה
 
מומלץ לתאם פגישה מראש באולם התצוגה עם נציג המכירות ביום ובשעה הנוחה לכם על מנת שתוכלו לקבל את מלוא תשומת הלב והסבלנות של איש המכירות , הגעה לתצוגה ללא תיאום מראש בעיקר בימים שכולנו בחופש (ימי שישי) עלולה להיות טעות שבעקבותיה לא תזכו למלוא תשומת הלב של איש המכירות שיטפל בכמה לקוחות בו זמנית . מומלץ להגיע עם תוכניות של הגינה באם הן קיימות או עם סקיצה ידנית של מידות השטח דרכי גישה ,רוחב פתחים ומעברים וכל נתון אשר עשוי לסייע בתכנון נכון של בריכת הזרמים המתאימה ביותר עבורכם על פי תנאי השטח.
מומלץ להגיע לפגישה עם מקבלי ההחלטות באם אתם זוג וחשוב לשניכם לרכוש את המערכת יחדיו .
שימו לב ביקור של נציג החברה אצלכם אינו מהווה תחליף לביקור באולם התצוגה , אנו לא ממליצים לרכוש בריכת זרמים מקטלוג הפער בין המוצג בקטלוג לבין מה שיסופק עלול ליצור אכזבה שלא ניתן יהיה לתקנה לאחר מכן  ומדובר במערכות שעולות עשרות אלפי שקלים ולא במוצר שבאם התאכזבתם אז לא נורא !
 
מידע על החברה המשווקת את בריכת הזרמים בישראל
 
האם החברה הינה היבואנית הישירה של בריכת הזרמים  לישראל ?
ניתן להיכנס לאתר היצרן בחו”ל ולבדוק ברשימת המשווקים האם היא מופיעה שם.
כמה שנים החברה משווקת את המותג בישראל .
מה וותק החברה היצרנית בחו”ל ?( חברה וותיקה בזירה העולמית היא ערובה לרכישה בטוחה של בריכת זרמים אמינה עם שנות ניסיון וותק )
 
האם החברה היצרנית בחול המשווקת על ידי נציג בישראל משווקת לרוב מדינות העולם את מוצריה ?, לחברות כגון, ARTESIAN SPAS ,MASTER SPAS  ישנם מעל ל-50 משווקים ברוב מדינות העולם למעלה מ-30 שנה . זה ה REFERENCE  הטוב ביותר. כמו כן זה מלמד על כך שהמערכות של החברה מתאימים לרוב סוגי האקלים בעולם ( חום , קור קיצוני (אזור סקנדינביה ) וחשיפה ארוכה לשמש )
 
האם לחברה המשווקת בישראל מערך טכנאים עצמאי משלה ? (מתקינים העובדים בחברה ולא קבלני משנה ) חברה רצינית המשווקת בריכות זרמים מעסיקה טכנאים אשר עברו הכשרות טכניות במפעלי היצרן בארה”ב ,וכד’ , מתקין / טכנאי שעבר הכשרות טכניות על המוצרים המשווקים ידע לתת פתרונות מקצועיים למערכות בשטח ולא יבצע אלתורים,
יעבוד עם מדריך של היצרן Trouble Shooting  ויפעל על פי סטנדרטים בינלאומיים.
 
מה הם אזורי הפריסה של החברה בישראל ?
למשווקים רבים ישנו אזור בודד בו הם פועלים ולרוב יתקשו לתת שירות באזורים מרוחקים.
חברות עם מספר סניפים ומספר צוותי התקנה בפריסה ארצית יעניקו לכם שירות מהיר יותר בלי קשר למיקומכם הגיאוגרפי ( למעט אזורים מבודדים כגון הערבה וכד’ )
 
האם החברה המשווקת מחזיקה במלאי חלקי חילוף וציוד טכני ?
חשוב מאוד שלמשווק יהיו חלקי חילוף לרוב התקלות נגישים במלאי על מנת לתת מענה מיידי לתקלות שירות כאשר מגיע הטכנאי לפיתרון תקלות. במקרים בהן תהיינה תקלות לא שכיחות שלצורך פיתרון יהיה על המשווק להזמין את החלק מהיצרן יש לוודא שרמת השירות היא בהטסה באוויר של החלקים (פרק זמן שלא עולה על 4-5 ימים לרוב )
 
מהן הסדרות אותן מציעה המשווקת בארץ והאם הן תואמות את מיפרט היצרן בחו”ל ?
חשוב לברר איזה מהסדרות אותן מציע היצרן משווקת החברה בישראל , ישנו הבדל בין הסדרות ,יוקרתית ,ממוצעת ,ובסיסית , ישנו הבדל משמעותי בין המפרטים של הסדרות ולרוב הוא בא לידי ביטוי גם במשך תקופת האחריות , למשל סדרה יוקרתית 5 שנים וסדרה בסיסית שנת אחריות 1 .
 
האם יש לחברה לקוחות שרכשו בריכות זרמים בטווח של השנים האחרונות
מומלץ מאוד לקבל מהחברה מספר לקוחות שרכשו באזורכם בריכת זרמים ולגשת לראות את ההתקנה ולקבל מהם חוות דעת על המוצר והשירות .
 
ממה בנויה הקונכייה של בריכת הזרמים ובכמה שכבות ייצור ?
 
חשוב לוודא שהקונכייה בנויה מכמה שכבות , ולא מיוצרת בתהליך אחד שבו שואבים בוואקום פורמינג גם את האקריל וגם את החומר המקשר לרובABS (יש הנוהגים לכנותו חומר תרמופלסטי). ייצור בתהליך יחיד מקנה עובי דופן דק במיוחד ( 6-7 מ”מ )אשר על מנת לחזקו יש להשתמש בחומרים מקציפים יתר על המידה ,מה גם שהם לא יעניקו לקונכייה לעולם את החוזק שבייצור בכמה שכבות ) במיוחד כאשר מדובר בבריכות זרמים חוזק הקונכייה קריטי מאחר ומופעלים עליה לחצים גבוהים מפאת כמות המים הרבה
ייצור של הקונכייה של הג’קוזי ללא שכבות נחשב לזול ופחות איכותי מאחר והתהליך הוא מהיר מבלי הצורך להמתין לייבוש החומרים בין שכבה לשכבה , יצור איכותי של קונכייה בנוי מלפחות 3 שכבות , אקריל , וינילוויסטר ופוליאסטר , עובי הקונכייה כולל 3 השכבות יהיה לפחות 10-15 מ”מ
בנוסף ייצור בשכבה אחת בוואקום מגביל מאוד את האופציות של מבנה הקונכייה ולרוב מבנה הבריכה יהיה צר יותר עם פחות אפשרויות לעיצוב ארגונומי של הקונכייה . מבנה האובר קנט יהיה רחב יותר ויגזול משטח הפנים של בריכת הזרמים
רוב יצרני בריכות הזרמים בעולם עובדים בשיטה של כמה שכבות והשוני העיקרי יהיה באיכות הייצור ,חומרי ההפרדה בין השכבות ובעיקר זמן הייבוש שנילקח בתהליך הייצור בין שכבה לשכבה , במפעלים המתקדמים משתמשים בחומרים אשר משנים את צבעם לאחר שתהליך הייבוש מסתיים ומעניק אינדיקציה שניתן לעבור לשלב הבא .
 
מה ההספק של גוף החימום ומהו חומר הגלם ממנו הוא מיוצר ?
גוף חימום העשוי מטיטניום / נירוסטה נחשב לטוב ביותר מאחר ואינו מאפשר להצטברות של קורוזיה ואנו מחליד , באם ספירלת החימום צוברת אבנית או קורוזיה היא מאמצת את גוף החימום והוא יצרוך אנרגיה מרובה ויחמם לאט יותר מאחר ואין מגע ישיר עם המים ואלקטרודות החימום נאלצות לעבור דרך שכבות .חשוב שבמערכת ג’קוזי עד כמות מים של בין 1,5 ל- 3,5 קוב יורכב גוף חימום של לא יותר מ-3 KW כולל מערכות רגשי טמפרטורה אשר יורכבו במים בתוך קפסולה שקופה המונעת הצטברות של אבנית אשר עלולה לפגוע בקריאת טמפרטורה מדויקת .  בריכות זרמים עם הפרדה בין שטח הבריכה לג’קוזי יצוידו עם 2 גופי חימום
 
מהו חומר הגלם של החיפוי ההיקפי של בריכת הזרמים ?
חשוב מאוד שהחיפוי ההיקפי של בריכת הזרמים יהיה מיוצר מחומר סינטטי עמיד ואיכותי בעל עובי דופן ולא מעץ טבעי , גם לא איפאה וחומרים מסוג זה , מעבר לעובדה שלאורך השנים עץ טבעי במגע ישיר עם מים באופן קבוע ירקיב עץ טבעי מצריך תחזוקה שוטפת אשר עולה לא מעט כסף .
בזמן השימוש בבריכת הזרמים מים עלולים לגלוש החוצה והמקום הראשון בו הם באים במגע הינו החיפוי ההיקפי ,מעבר לזה בריכת הזרמים מותקנת בחללים חיצוניים בגינה וחשוף לפגעי מזג אוויר ,גשם ושמש קרני UV , חשוב שהחיפוי הסינטטי יהיה מוגן UV עם פתחי גישה לשירות , כמו כן חשוב לא פחות שכל ברגי ההרכבה של החיפוי ההיקפי יהיו עם מתאמים (אינסרטים M-5 ) לצורך פתיחה וסגירה ככל שנדרש מבלי לפגוע בתשתית של בריכת הזרמים . (גם כאשר בריכת הזרמים מותקנת שקועה באדמה יש להשתמש בחיפוי ההיקפי מאחר והוא משמש גם כבידוד והגנה נוספת מעבר להיותו דקורטיבי
טכנולוגיית השחייה נגד הזרם ? ג’טים או פרופלור  
טכנולוגיית השחייה נגד הזרם היא הפרמטר החשוב ביותר ברכישת בריכת זרמים , השחייה האיכותית ביותר בבריכות זרמים היא מול התנגדות חלקה וללא בועות או מערבולות במים ,טכניקה זו קיימת אך ורק בבריכות המצוידות בפרופלור הממוקם מתחת לקו המים בתוך מיכל אשר מבצע דחיפה של המים ללא בועות אוויר בכלל ועל ידי כונס רחב מאוד יחסית לג’טים של שחייה נגד הזרם, בטכנולוגיה זו השחיין יכול לראות את קרקעית הבריכה באופן בהיר וקל ולמרכז את עצמו באמצעות קו המרכוז שמותקן על בסיס ריצפת הבריכה , יתרון נוסף בטכניקת שחייה זו היא שישנם 4 כונסים רחבים מאוד מצידי הפרופלור אשר אחראים באופן קבוע לשמור על מפלס מים בתוך מיכל הפרופלור במינימום עוצמה של יניקה ומקסימום עוצמה בדחיפת המים קדימה בקצב של כ-8,000 ליטר לדקה ,
 
טכנולוגיה נוספת הינה שחייה נגד הזרם בהתנגדות המיוצרת על ידי ג’טים , רוב היצרנים משתמשים בטכנולוגיה זו הנחשבת זמינה יותר וזולה יותר , החיסרון בטכנולוגיה של שחייה נגד זרם התנגדות של ג’טים היא בכך שעל מנת ליצור עוצמת התנגדות לשחייה המערכת מערבלת אוויר ומים ובכך יוצרת בועות ומערבולות במים , כמו כן מאחר ומדובר בפתחי יציאה (הג’טים) קטנים יותר יחסית לפתח המבנה של הפרופלור האפשרות לשמור על מרכוז הגוף של השחיין ביחס למבנה הבריכה הרבה יותר קשה .
כמו כן חשוב לוודא שכאשר המערכת פועלת בעוצמה מירבית יניקת המים מתבצעת בשיטת היניקה הדואלית ומושכת את המים גם דרך הסקימרים העליונים על מנת להימנע מיניקה בעוצמה גובהה מידי מתחתית הבריכה
 
בבריכות זרמים המשלבות ג’קוזי כחלק בלתי נפרד מבריכת הזרמים או כיחידה נפרדת עם מערכות בקרה טמפרטורה והפעלה נפרדות ההתייחסות לג’טים שבאזורים אלו צריכה להיות כמו שבודקים במערכת ג’קוזי רגילה .
-בריכת זרמים עם ג’קוזי כיחידה אינטגראלית בתוך הבריכה טמפרטורה אחידה ומערכות חימום ובקרה
-בריכת זרמים עם ג’קוזי כיחידה נפרדת עם טמפרטורה נפרדת ומערכות חימום ובקרה עצמאיות
מאחר לרוב אנשים מייחסים חשיבות רק לכמות הג’טים וזו הטעות הנפוצה ביותר , כל המערכת על כל מרכיביה חשובה אך מבנה הג’טים ,המיקום שלהם בגוף הקונכייה והפעולה השונה של כל ג’ט הן אלו שמעניקים את העיסוי האולטימטיבי ומאפשרים חוויה אחרת לגמרי בין בריכת זרמים אחת לשנייה.
 
כל ג’ט מייצר חווית עיסוי שונה , ישנם ג’טים אשר פועלים על מנת לתת עיסוי רקמות עמוק ונקודתי עם פייה צרה , ישנם ג’טים המעניקים עיסוי על פני שטח רחב יותר וג’טים המעניקים עיסוי באמצעות פולסים ישנם ג’טים המשולבים ביניהם מערכות מגנטיות לשחרור מתחים וריפוי כאבי שרירים ועוד רבים .החשוב ביותר הוא מגוון הג’טים הפיזור שלהם על פני כל מושב בג’קוזי (שלא יהיה מצב בו למושב אחד יהיו עשרה ג’טים ובמושב אחר 3 ג’טים ) עומק הטמעת הג’ט בקונכייה שלא יבלוט מדופן הקונכייה כאשר אנו נשענים על גב המושב , Inserts
חשוב לא פחות הוא חלוקה נכונה ויחס נכון בין כמות הג’טים לכמות המנועים בג’קוזי , ג’קוזי עם כמות ג’טים גדולה והספק מנועים קטן לא יעניק לנו את העיסוי הנדרש .
חשוב שמבנה הג’ט יהיה מנירוסטה ולא מפלסטיק , השימוש בחומרים לאיזון ה PH במים באם זה מלחים על בסיס טבעי , כלור או ברום מחלישים את חלקי הPVC אשר נמצאים במגע ישיר עם המים ועלולים לגרום להתפוררות ועייפות החומר .
כל הג’טים צריכים להיות מתכווננים ושניתן יהיה לפתוח ולסגור כל ג’ט באופן אינדיבידואלי על מנת לשלוט בסוג העיסוי אותו אנו מעוניינים לקבל , לצורך העניין אם יש לנו כאב בגב העליון אנו צריכים להיות מסוגלים להחליש את עוצמת הג’טים העליונים מבלי לפגוע בעוצמה של שאר הג’טים באותו מושב .
בחברות המובילות בתחום בעולם תמצאו שהג’טים מיוצרים בלעדית עבורם או על ידם וזה יתרון עצום על פני ספק אשר רוכש את הג’טים מיצרן כזה או אחר שם אין שליטה בתהליכי הייצור או באיכות חומרי הגלם , בחברה בה מייצרים  In-house  את הרכיבים הנלווים לג’קוזי אתם יכולים להיות בטוחים שמדובר בחברה מובילה וגדולה בתחום העולמי מאחר ושימוש בטכנולוגיה זו אפשרי רק בייצור של כמויות גדולות מאוד ומקנה ליצרן יתרון יחסי גדול על מתחרים קטנים הפועלים בשוק ומציעים מגוון מצומצם אשר השליטה על תהליך הייצור ובקרת האיכות רחוק מהישג ידו.
 
מבנה הצנרת הרתומה ומערכות וויסות אוויר ולחץ בבריכת זרמים!
זהו פרמטר לא פחות חשוב מבדיקת הספק המנועים,כמות הג’טים וכדומה אשר לרוב לא מייחסים לו חשיבות כלל ולא בודקים שום פרט לגביו .
צנרת  Plumbing הג’קוזי משמשת כוורידים ועורקים המעבירים ומווסתים את הלחצים מהמשאבות לג’טים לסינון ולמערכות הוויסות של עוצמות ההפעלה של הג’קוזי והנן חשובות לא פחות מכל פרמטר אחר שאנו בודקים
מבנה צנרת לא איכותי אשר יבוצע בהדבקה בלבד וללא שימוש בחבקים עלול להיפתח עם הזמן וליצור נזילות , חיבור הצנרות מהמנועים לסינון לג’טים גופי חימום ופילטרים יעשה אך ורק עם ברזי פתיחה/סגירה בכניסה לכל מערכת כזו על מנת למנוע מצב בו יהיה צורן בריקון הג’קוזי במקרה של תקלה .מעבר לנושא החיסכון במים מדובר גם בחיסכון בחשמל ובזמן רב שעל הטכנאי יהיה לחכות עד לריקון הבריכה  ולאחר התיקון עד למילוי הבריכה מחדש ובדיקה שהתקלה שתוקנה אכן טופלה. באמצעות תיכנון נכון של מעבר הצנרות ושילוב של אוויר המוזרם דרך ווסתי האוויר ניתן לחסוך באופן משמעותי בהספק כ”ס של המנועים שיידרשו להפעלת מערכת הג’קוזי באופן אופטימאלי.יש לוודא שהצנרת איכותית עשויה מ-PVCהצנרת גמישה עם מינימום מרחק בין הג’טים למרכזת אליה מובלים כל קבוצות הג’טים ועם חיבור לווסת אוויר מכל קבוצה באופן נפרד במיוחד בבריכות זרמים כאשר מדובר באלפי ליטרים של מים (10,000 ליטר בממוצע) חשוב מאוד שכל המערכות יהיו עם ברזים על מנת שלא תאלצו לרוקן את הבריכה לפיתרון של תקלות שאינן מצריכות ריקון המים .
הדבקת הצנרת צריכה להיות עם דבק PVC בצבע כחול/שחור ומעבר להדבקה יש לוודא שימוש בחבק נירוסטה לאיטום ונעילת הצנרת .
היצרנים הטובים בעולם מבצעים הקצפה ע”ג הצנרת לאחר סיום הייצור ולאחר בדיקת המערכת במים על מנת לאפשר בידוד וחסכון בחשמל ועל מנת למנוע ויברציות בזמן פעולת בריכת הזרמים (דבר המונע נזילות מהצנרת ) אין מה לחשוש מבחינת נזילות לאחר ההקצפה מאחר ובייצור של בריכת זרמים איכותית נזילות הן דבר מאוד לא שכיח , ההיפך הוא הנכון יצרן אשר לא מבצע הקצפה מלאה של המערכת בטענה שבאם תהיה נזילה מהבריכה יהיה יותר קל לזהות את המיקום שלה ולתקנה במהירות הינו יצרן אשר אצלו תיתקלו בנזילות מרובות ועל כן ההעדפה שלו היא לבצע הקצפה של הקונכייה בלבד .
 
מבנה הקונכייה וחדר המנועים
באם המערכת בתצוגה סגורה עם החיפוי ההיקפי מומלץ מאוד לבקש מאיש המכירות שיפתח לכם את “מכסה המנוע ” של הבריכת זרמים פתח השירות של המנועים ויאפשר לכם הצצה למבנה של המערכת גם בלי להבין הרבה ניתן יהיה לראות באופן מיידי מערכת איכותית :
כל החיווט נמצא בתוך תעלות מיוחדות ,
המנועים מורכבים ע”ג בולמי זעזועים למניעת רעידות ורעשים
בסיס הבריכה אטום ולא רואים את הרצפה עליה הוא מורכב
מערכת הבקרה ממוחשבת וסגורה וכל המנועים מחוברים אליה בפלגים
בין המנועים לשאר חללי הבריכה תהיה יריעה אשר הותקנה לאחר הייצור לפני תהליך ההקצפה
בריכת זרמים  שיוצרה בארה”ב נושאת צמוד ללוח הבקרה לוחית אלומיניום ובה מוטבע המספר הסידורי של הבריכה ,תאריך הייצור , שם היצרן , ועוד נתונים המהווים את תעודת הזהות של בריכת הזרמים הספציפית כאשר תפנו ליצרן .
מבנה הקונסטרוקציה יהיה עשוי מעץ שעבר תהליך טבילה מיוחד דוחה מים וריקבון (ציפוי זפת בצבע שחור המונע מים ולחות )עץ חשוף בצבע טבעי המשמש כקונסטרוקציה למערכת לא יאריך ימים ויפגע בכל מבנה הקונסטרוקציה של בריכת הזרמים לטווח הארוך
 
חומרי הגלם ומבנה הכיסוי הטרמי של בריכת הזרמים 
יש לוודא שהכיסוי הטרמי עשוי מחומר חזק ואיכותי כולל תפרים כפולים ועמיד בקרני UV
חשוב מאוד שמרכז הכיסוי הטרמי יצויד בלוחות מגולוון על מנת למנוע שקיעה במצב בו מצטברים מים
כמו כן חשוב שלכיסוי יהיו רצועות נעילה (2 יח’) בכל צד למניעת פתיחה עצמית על ידי ילדים ועל מנת שלא יעוף
ברוחות חזקות , כמו כן חשוב שבמרכז הקיפול תהיינה קוביות איטום למניעת בריחת חום .
ישנן כמה אופציות לסגירת כיסוי בריכת הזרמים :
כיסוי טרמי מתקפל -2 חלקים – פתיחה ידנית
כיסוי טרמי מתקפל – 2 חלקים פתיחה חשמלית
כיסוי נגלל חשמלי
במת דק נפתחת שבתוכה מותקן הכיסוי הטרמי

החומר הפנימי יהיה מוקצף בצפיפות של לפחות 75%

למניעת ספיחת מים לתוך החומר המוקצף דבר העלול לגרום לו להיות כבד מאוד ולבסוף להוביל לנזק / שבר
חשוב לדעת שהכיסוי הטרמי לא מיועד לדריכה Non Wallkble אך מצד שני באם ילדים יעלו עליו הוא
ימנע מהם נפילה לתוך המים. הכיסוי הטרמי משמש אותנו בכל זמן בו אנו לא משתמשים
בבריכת הזרמים שומר על בידוד המערכת וניקיון המים, מונע כניסת אבק לכלוך ועלים חצאית הסגירה וגודל הכיסוי יותאמו באופן מדויק למבנה
הקונכייה למניעת בריחת חום ולמנוע את האפשרות שיעוף ברוח חזקה
מתקני הרמה לכיסוי הטרמי
באם השטח מאפשר זאת מומלץ בחום רב לרכוש מתקן הרמה לכיסוי הטרמי , מתקן ההרמה מקל באופן משמעותי על תיפעול הכיסוי בפתיחה וסגירה ושומר על אורך חייו לאורך שנים מאחר ולא נוצר מגע בין הרצפה לכיסוי ,לא גוררים אותו או מפילים אותו וכדומה ,התייעצו עם איש המכירות לגבי סוגי מתקני ההרמה והתאמתם לאופי ההתקנה הספציפי אצלכם.
חסרון מרכזי בהרכבת מתקני הרמה הוא שהם עלולים לפגוע במרחב ובנוף הנשקף מהבריכה עם זאת הם מאוד שימושיים ונוחים לתפעול .
 
 
במות דק נפתחות ומתקני פתיחה חשמליים לבריכת זרמים
ההבדל בין כיסוי של ג’קוזי לכיסוי של בריכת זרמים הוא אדיר מפאת גודל הכיסוי ומשקלו
לסעיף זה ברכישת בריכת זרמים חשיבות מכרעת מאחר ולרוב בתצוגה הבריכת זרמים תהיה פתוחה על מנת שתוכלו להתרשם ממנה ולראות את המבנה הפנימי , בתצוגה הבריכה נמצאת במקום סגור ואין שום מניעה להשאיר אותה פתוחה למעט עובדת אידוי המים וצריכת חשמל גבוהה יותר , הכיסוי הטרמי הוא לרוב אלמנט שלא מייחסים לו חשיבות בזמן הרכישה אך לאחר התקנת הבריכה מסתבר שזהו אלמנט שהיה ניתן לקחת בחשבון ולמצוא לו פתרונות יצירתיים שיגבירו את ההנאה מהשימוש במוצר במינימום התעסקות .
כמובן שיש שבוחרים להשאיר את הכיסוי הטרמי כפי שהוא מפאת מגבלת שטח ,עיצוב או תקציב מאחר ומדובר באלמנטים יקרים אשר עלותם עלולה להגיע לעשרות אלפי שקלים (בממוצע כיסוי חשמלי לבריכת זרמים יעלה כ-20-25 אלף ₪ )
 
פתרון מאוד מיוחד ויצירתי אשר גם יראה נקי בעיצוב גם יקנה לכם נוחות מקסימלית בשימוש השוטף בבריכה ,ישמש ככיסוי בטיחות והגנה מפני ילדים ובנוסף לכל יחסוך לכם המון שטח בגינה הוא במת דק נפתחת חשמלית / ידנית .
 
בחירת הדגם שברצונכם לראות :
מומלץ לראות פיזית את הדגם שברצונכם לרכוש או לראות דגם מאותה הסדרה של אותו יצרן
מאחר ולרוב קיימים דגמים רבים מהמגוון (אגב ככל שהמגוון רחב יותר (עד גבול מסוים כמובן)
קיים סיכוי גבוה שתמצאו את הדגם המתאים לכם בדיוק ללא התפשרות על מידה , מספר מושבים,מבנה הקונכייה ,אופציות האבזור (כמות ג’טים/ מנועים תוספות וכד’) רוחב הבריכה ושיטת השחייה נגד הזרם חשוב שיהיה לכם נוח ומרווח במבנה הבריכה
חשוב שלחברה / היבואן יהיו כמה דגמים מכל סדרה בתצוגה על מנת שתוכלו להתרשם מהמערכת באופן ויזואלי ואף להיכנס אליה על “יבש” ולחוש את תחושת המרחב ,עומק המושבים ונוחות השכיבה , כמובן גם מדד הכניסה / יציאה מבריכת הזרמים חשוב – לרוב ישנו מושב מוגבה המשמש גם כמושב התקררות וגם כמדרגת הכניסה לבריכת הזרמים.
 
מערכת הסינון החיטוי והפילטרים
 
חשוב לבדוק איך פועלת שיטת הסינון של המים במערכת!!!!!! האם בעל יניקהDual Suction  דואלית
יש לוודא ששאיבת המים מהמערכת והעברתה דרך הפילטרים נעשית בו זמנית Dual Filtration System מהסקימר העליון (בית הפילטרים ) וממערכות יניקה תחתונות הממוקמות בתחתית הבריכה , באופן זה ישנה פעילות שווה בסינון המים בכל המערכת ואין הצטברות
משקעים בתחתית הבריכה (בשונה ממערכות אשר מבצעות יניקה עליונה בלבד או תחתונה בלבד ) בנוסף שיטת הסינון הדואלית מאפשר הפעלה של המערכת בהספק קבוע וללא שינוי בעוצמת הג’טים גם כאשר הפילטרים מצריכים תחזוקה שוטפת וניקיון במערכות בהן כל הסינון עובר רק דרך הפילטרים ולא מפוצל באופן דואלי הספק המנועים נפגע משמעותית בזמן בו הפילטרים מצריכים תחזוקה וניקיון והם סותמים את המעבר החופשי של המים (עלול לפגום בהנאה במהלך השימוש השוטף במערכת ובהספק הג’טים )
זכרו כמות הפילטרים במערכת חסרת משמעות !
הנתון המשמעותי ביותר הוא שטח הסינון שלהם המוגדר לרוב במערכות האמריקאיות כ SQF שטח סינון למ”ק של המים במערכת , ברוב בריכות הזרמים 2-3 פילטרים וישנם גם מערכות המצוידות בפילטר חול וכד’.
חשוב שהתחזוקה השוטפת תהיה פשוטה קלה וקצרה שטיפה על ידי צינור גינה (פעולה שאורכת כ -2 דקות לפילטר ) יעילה פשוטה ומהירה חשוב גם לוודא מה היה עלות החלפת הפילטרים לאחר התקופה של השימוש בהם והאם ניתן לרכוש פילטרים בקלות או שאתם תהיו מחויבים לרכוש את הפילטרים אך ורק מהספק שמכר לכם את בריכת הזרמים אורך חיי הפילטר בין 3-5 שנים בממוצע תלוי באופן התחזוקה והטיפול בפילטרים על ידי המשתמש טיפול שוטף ותחזוקה ראויה תעניק לכם מים צלולים ובטוחים לשימוש ותאריך את חיי הפילטר לאורך שנים .
 
שטח סינון רחב  X שעות סינון ביום = מים צלולים ובטוחים לשימוש !!!
 
העיקרון הפשוט הוא סינון המים בכמה מחזורי סינון גם כאשר המערכת בשימוש וגם כאשר היא במצב סינון בהספק נמוך ככל שיהיו יותר מחזורי סינון ביום דרך מערכת הפילטרים כך מים יישארו צלולים וכל השומנים והלכלוך יאגרו בתוך הפילטרים (כל שעלינו לעשות בתחזוקה שוטפת יהיה להוציא את הפילטרים לשטוף במים זורמים ולהחזירם חזרה לבית הפילטרים )
שיטת פעולת הפילטרים ביניקה דואלית : כניסת מים מכל חלל הג’קוזי ומעבר דרך הפילטרים גם דרך היניקה התחתונה וגם דרך היניקה העליונה חיבור למסננים מתבצע ישירות מ-2 האזורים בו זמנית ודואג להעביר את כל מי הבריכה  100% סינון 24 שעות ביממה
תפקיד הפילטרים להפריד את הלכלוך והשומנים (“קל” וכבד” )מהמים מערכת חיטוי UV למניעת התפתחות בקטריות וחיידקים במים
מעבר למערכות הפילטרים והסינון של המים חשוב מאוד למנוע התפתחות והצטברות של חיידקים במים ,  בדקו האם המערכת שברצונכם לרכוש מצוידת במערכת UV או האם ניתן להוסיף אותה למערכת שברצונכם לרכוש .
בבריכת זרמים מאחר ומדובר במערכות עם כמות מיים קטנה יחסית (לבריכות שחייה בהן יש כ-30-50 קוב ) ועם כמות משתמשים גדולה ביחס לכמות המים שבבריכת זרמים  ואם נוסיף לזה את העובדה שהמים נמצאים בטמפרטורה של כ-38 מעלות צלסיוס , זהו בית הגידול האולטימטיבי לחיידקים אשר בפעולה פשוטה אנו יכולים להיפטר מהם  UVS הינה מערכת סינון UV הפועלת על ידי נורה אשר לא מאפשרת לחיידקים להתפתח במים. בנוסף מאפשרת מיים צלולים קריסטליים ללא תופעת הירוקת אשר נוצרת אף היא על ידי התפתחות החיידקים במים . בדקו כל כמה זמן יש צורך להחליף את הנורה ? מה העלות שלה ? והאם ניתן להחליף בקלות או שיש להזמין טכנאי
חומרים לאיזון PH וטיפול במים עובדות שחשוב לדעת
טיפול במים וחיטוי המים הינו חלק בלתי נפרד מאחזקת בריכת הזרמים שברשותכם שימוש לא נכון בחומרים עלול לפגוע בהנאה מהמערכת אותה רכשתם ,שימוש במערכות חיטוי אגרסיביות לא נעים ולא בריא למשתמש .
להבדיל מבריכה שבה ישנם בקרים אוטומטיים המאזניים את רמות ה PH ,כלור ואלקליניטי (קושיות) של המים בבריכת זרמים אנו נדרשים לבצע זאת בעצמנו מאחר ומדובר בכמויות מים קטנות יחסית ובטמפרטורות גבוהות ,
ישנן מערכות אוטומטיות בעלות אלקטרודה מכשיר המלח  מפרק את המלח עיי פעולת אלקטרוליזה, לשני המרכיבים שלו, כלומר: הNA ,  הנתרן מצטבר על אחת האלקטרודות בצורת מוצק, ואילו ה CL , כלומר הכלור, משתחרר בצורת גז ומחטא את המים.. לאחר החיטוי, מתחבר הכלור עם הנתרן ויוצר שוב מלח
החומרים הנפוצים ביותר לטיפול במים הם כדלקמן :
אלוברום – מגיע כטבליות –
כלור – קיים בטבליות / גרגרים / נוזלי HTH
מלח גרגירים – לאחר תהליך חשמלי באמצעות אלקטרודה הופך לכלור פעיל במים
בשלושת המצבים אנו מכניסים חומר חיטוי “כלור” OXIDIZER כזה או אחר למים השאלה באיזה מינון אנו משתמשים והאם אנו יודעים לשלוט בכמות שהכנסנו למים
לא קיימת מערכת אשר יכולה לשמור על מיים בטוחים צלולים ומאוזנים ללא שימוש בחומרים וזו עובדה !!! אין מושג כזה בריכת זרמים ללא כלור וללא ברום !
(ההבדל יהיה באם אתם תוסיפו כלור למים או שתשתמשו במערכת אשר תייצר בעצמה את הכלור במערכת על ידי שימוש במלח שעובר תהליך והופך לכלור פעיל )
אלוברום :
השימוש בטבליות מפרק את החומר הפעיל באיטיות ובעקביות למים מבלי הצורך לשפוך חומרים מידי כמה ימים (לרוב טבליות אלוברום יחזיקו מעמד בין 10 ימים לשבועיים עד שיתמוססו לגמרי.
יש להקפיד לא להשתמש בכמויות גדולות מידי מאחר והפירוק למים מתבצע באופן קבוע
אין שליטה על כמות החומרים הנמצאת במים ויש לאזן את ה PH וכמות הברום
באופן ידני
כלור גרגירים / טבליות :
השימוש בגרגירי כלור מבצע חיטוי מיידי של המים במערכת מבלי הצורך לחכות עד שיתמוסס הפעולה שלו היא מיידית ויש לשים לב לא להשתמש בכמויות גדולות מידי או קטנות מידי , היתרון שלו הוא שניתן לשלוט בכמות הכלור שמוכנסת למים ,בשילוב עם מערכות פילטרים מתקדמותECO PURE ניתן להשתמש במינונים נמוכים מאוד (כמעט כמו במי השתייה ) של 5 PPM חלקיקים למיליון .
 
אלקטרודות מלח :
נפוץ בעיקר בתחום בריכות השחייה מעביר את המלח תהליך אלקטרוליזה המפרק את הנתרן ואדי הכלור מהמלח והופך אותו לכלור פעיל , מתאים בעיקר ויעיל מאוד במערכות עם כמויות גדולות של מיים ובטמפרטורות של עד 30 מעלות . לא ניתן לשלוט בקצב הפירוק של המלח במים (המערכת מייצרת מצב של בנק כלור במים )ועלול להיווצר מצב של כמויות גבוהות מידי של כלור במים (תלוי בכמות המלח שהוכנסה למים ) מהחדרת המלח ועת להתמוססותו המלאה במים לוקח כ-12 שעות לערך הופך את המים למלוחים מעט .
 
מערכת לייצור גז אוזון O3
מערכת ייצור גז אוזון נכנסה באופן משמעותי לשוק בריכות הזרמים בעולם וכיום רוב היצרנים מוסיפים אותה כסטנדרט ברוב המערכות אותן הן מייצרות .
חשוב מאוד לדעת !!!! מערכת ייצור גז אוזון אינה באה כתחליף לשימוש בחומרי חיטוי Oxidizer  בבריכה אלא כמערכת נוספת המחסלת התפתחות בקטריאלית במים ,
השימוש אוזינטור הינו אוטומטי ומופעל על ידי המערכת באופן עצמאי ולא מתכלה .
הגז מיוצר באופן קבוע במערכת ומתנדף כאשר הוא נפלט מהמים , הוא ידידותי לסביבה ולמשתמשים 
השימוש באוזון יהיה בנוסף לשימוש בחומרים המחטאים את המים כמתואר בסעיף הקודם
 
התקנת מערכות בקרה ממוחשבות ומשאבות מינון לשליטה באיכות המים !
ניתן להתקין מערכות בקרה ממוחשבות אשר דוגמות את המים באופן אוטומטי על ידי אלקטרודה או קסטת פריזמה ומזרימות חומרים נוזליים לאיזון ה PHבמים
אופציה זו מומלצת לשימוש בבריכות זרמים מאחר ומדובר בכמות גדולה של מים ביחס לג’קוזי
המערכת מבצעת דגימה של המים על ידי נייר לקמוס המורכב בתוך קסטה מיוחדת ומעבירה פקודה למשאבות המינון המחוברות באמצעות צינוריות למיכלים של כלור וPH
במצב זה אין ללקוח כמעט בכלל התעסקות עם בדיקת מצב המים ואיזון שלהם
ניתן לשלב את המערכת עם מערכות הפילטרים הקיימות בבריכת הזרמים או לחילופין להתקין פילטר חול , במצב של התקנת פילטר חול הפעולה שתידרש היא סיבוב מגוף הפילטר העליון למצב BACKWASH אחת לחודשיים .
 
עמידה בתקנים ואישור המערכות על ידי מכון התקנים הישראלי
שימו לב שהנכם רוכשים מערכת המשלבת מים וחשמל בו זמנית
אנו מכניסים לתוך בריכת הזרמים את כל היקרים לנו וחשוב מאוד שהמערכת תהיה
בטוחה ומאושרת לשימוש על ידי מכון התקנים הישראלים במקביל לכל התקנות
המחמירות אשר החברות בארה”ב פועלות על פיהן .
 
יש לוודא שהחברה ממנה אתם רוכשים את המערכת הינה חברה מוכרת ואשר מעבירה את כל בריכות הזרמים שלה בדיקה באמצעות מכון התקנים הישראלי ,
ניתן לבקש מאיש המכירות אישור שלמערכת הספציפית אותה אתם מעוניינים לרכוש אישור שהמערכת מותאמת לתקן הישראלי .
מכון התקנים נמצא כאן למען בטיחותנו ובטיחות ילדינו והבדיקות אשר נעשות על ידי המכון מבטיחות לכם שאתם רוכשים מוצר שיהיה בטוח לשימוש בכל תנאי .
 
חברות המייצרות בישראל לא עומדות בתנאים של מכון התקנים מאחר והפיקוח נעשה רק על מוצרים הנכנסים ארצה דרך נמלים ימיים ואוויריים , אתם נתונים לחסדו של היצרן המקומי ,
 
לציוד החשמלי בו משתמשים היצרנים המקומיים באם יובא מחו”ל צריכה להיות תעודת אישור התאמה לתקן של מכון התקנים אך כפי שציינו קודם הרכבת המערכות חיבורן להארקה סגירה ואיטום של הציוד בפני מים , חיווט חוטי החשמל והשנאים הכול נתון וכפוף לעד כמה בוצע באופן מקצועי על ידי היצרן .
חברות מסוימות המייבאות את המערכות מתוצרת סין מעבירות לרוב תקן רק על חלק מהמוצר ומרכיביו החשמליים לכן באם החלטתם לרכוש מוצר מתוצרת זו דרשו לקבל אישור מכון התקנים בו מצוין הדגם הספציפי של בריכת הזרמים אותה ברצונכם לרכוש ושאושר באופן מלא ולא חלקי (לעיתים מכון התקנים אישר רק את המנוע או חלק ממרכיבי המערכת החשמליים של אותו דגם אך לא אישר את המערכת בכללותה וזה אומר שהמערכת לא אושרה על פי תקן ולא מותרת לשימוש )
 
מערכות המיוצרות בארה”ב על ידי החברות המובילות בעולם עומדות לרוב בכל התקנים והדרישות של מכון התקנים הישראלי כל עוד היבואן פועל על פי חוק ודואג להתאים את המערכת לדרישות התקן הישראלי , מערכות הסינון ,ומערכות היניקה בטוחות לשימוש ואין סכנת יניקה חזקה מידי,מערכות החשמל מבודדות וסגורות ואטומות בפני חדירת מים באם יטפטפו במקרה של נזילה מערכות החשמל מחוברות להארקה ראשית ומבודדות כל חיבורי החשמל עמידים בפני מים והמערכת מחוברת לממסר פחת ראשי בלוח אשר במקרה של זליגה חשמלית מקפיץ מייד את החשמל ומנתק את המערכת .
 
חשוב לדעת !!!! מכון התקנים הישראלי נחשב לאחד מהמחמירים בעולם (מאוד דומה לתקן TUV הגרמני שנחשב לאחד המחמירים ביותר) עובדה זו פועלת לטובת הצרכן ומבטיחה כי כל מוצר שעבר בדיקה ואישור התאמה לדרישות התקן יהיה בטוח לשימוש .
מערכות שמיוצרות בצורה שלא תואמת את דרישות המכון לא יורשו להיכנס ארצה ולא יותר שיווקם לצרכן , באם רכשתם מערכת ללא אישור של מכון התקנים הסיכון קיים ואם חס ושלום יגרם נזק לרכוש או לנפש האדם שמכר לכם את המערכת לקח סיכון אדיר
חברה המכבדת את עצמה ופועלת על פי החוק תוכל למסור לכם את בדיקות ההתאמה ואישור המערכת על ידי המכון ( שימו לב שהחוק מחייב בדיקת תקן לכל דגם ודגם שמיובא לארץ ועל כן חשוב להקפיד שהדגם אותו אתם מעוניינים לרכוש ספציפית יופיע בתעודה שנמסרה לכם )
 
מה תהיה עלות הפעלת בריכת הזרמים על בסיס חודשי ?
חלק בלתי נפרד מבדיקת העלות של בריכת הזרמים אותה אתם מעוניינים לרכוש תהיה בדיקת יעילותו וצריכת האנרגיה שלו על פני כל החודש .
מומלץ לבקש מאיש המכירות את נתוני צריכת החשמל קווט”ש של המערכת אותה הנכם מעוניינים לרכוש .
שימו לב יש הבדל בצריכות החשמל בין סדרה לסדרה (תלוי בהספקים של המנועים ,גופי החימום , ומערכות הסינון )
הפער בעלויות החשמל בין מערכת שמיוצרת בטכנולוגיה ירוקה עם שימת דגש על מרכיבים זוללי חשמל לבין מערכת שיוצרה מבלי להתייחס לנ”ל עלולה להגיע לאלפי שקלים בשנה
עלות חשמל לבריכת זרמים שיוצרה תוך הקפדה על חיסכון באנרגיה תהיה
בממוצע כ-220-300 ₪ לחודש כאשר תבצע סינון 24 שעות ביממה בהספק נמוך של 0.4 אמפר
תשמור על טמפרטורת מים קבועה של 39 מעלות כל החודש (כאשר טמפרטורת החוץ עד 5 מעלות צלסיוס ) ובשימוש של כ-20-30 דקות עיסוי מנועים כל יום במהלך החודש .
 
כוח סוס וכוח ספא ? הספק כוח הסוס של המנועים וחשיבותו במערכות
היחס הנכון בין הספק המנועים לכמות הג’טים מבנה הצנרת ומערכת האוויר תשפיע באופן משמעותי על הצורך בשימוש במנועים בעלי הספק גבוהה 
ייצור נכון של בריכת זרמים ותכנון מבנה המערכת כולל יניקת המים דרך הפילטרים בשיטה דואלית ידרוש מנועים בעלי הספק נמוך יחסית עם תוצאה של מנוע בהספק כמעט כפול ,
מאחר והמערכות מאפשרות למים לנוע בצורה חופשית מבלי מחסומים ,
ישנה חשיבות גבוהה מאוד למבנה נכון ויחס בין הזרמת המים מהמנועים ושימוש נכון במערכות יניקת האוויר (ווסתים) מערכת שנבנתה עם ווסתי אוויר וצנרת רתומה מסייעת באופן משמעותי למערכות המים לייצר לחץ בהספק גבוה מבלי הצורך להשתמש בכוחות סוס בהספק גבוה
שימוש במנועים עם כוח סוס בממוצע בין 2-ל-3 כ”ס יחסוך בחשמל באופן משמעותי ביותר.
 
חשוב מאוד : מנוע הסינון צריך להיות או בהספק של 0.4 אמפר או בשימוש במנוע
בעל 2 מהירויות כאשר במהירות סינון אף הוא בעל הספק של 0.4 אמפר .
 
איך בודקים עלות צריכת חשמל חודשית של בריכת זרמים ?
הפער בין מערכת שיוצרה ותוכננה מראש לחסכון באנרגיה לבין מערכת שבה לא ייחסו לנושא חשיבות עלולה להתבטא בהפרש של אלפי שקלים בשנה בעלויות צריכת החשמל .
ניתן לבקש מאיש המכירות את נתוני צריכת החשמל של המערכת על פי דגם/ סידרה
(אנו לא חושבים שאתם צריכים לנסות לחשב זאת בעצמכם )
הנתונים צריכים להיות מהספק / יצרן ומתייחסים לכל סדרה בנפרד (ההבדל בין הדגמים לרוב יחול על מידות המערכת ולא על מערכות החימום/בקרה ומנועים )
 
לרוב הבדיקה הינה על הנתונים הבאים לחודש :
סינון 24 שעות
שמירת טמפרטורה של 38/39 מעלות צלסיוס (תוך התייחסות לטמפרטורת החוץ עד ל-5 מעלות צלסיוס בד”כ)
הפעלת המערכת (עיסוי ג’טים שחייה נגד הזרם) כ-30 דקות בממוצע ביום
הנתון יופיע בצריכת כמות KW(קוט”ש) על פני כל החודש לאחר חישוב כל הפרמטרים ועלות של כל KW
לדוגמה מערכת הצורכת 450 KW במהלך החודש = חשבון חשמל של  כ- 280 ₪  (עלות של כ- 0.50 אגורות לכל קוט”ש)
 
בסיס בריכת זרמים והמבנה התחתון של המערכת
חשוב מאוד לוודא שבסיס בריכת הזרמים מיוצר מחומר עמיד קשיח ודוחה מים , הבסיס כפי שמופיע בתמונה שלפניכם צריך להיות אטום לחדירה של עכברים וזוחלים למיניהם העלולים לפגוע במערכות הבקרה ,צנרת ,חשמל ,תאורה ועוד… כמו כן יש לבסיס עוד משמעות והיא חסכון בצריכת החשמל חשוב מאוד שהבסיס לא יהיה עשוי מכל סוג של עץ הבסיס הינו החלק שבא במגע ישיר עם מים כל ימות השנה ובאם יהיה עשוי מעץ הוא ירקיב ויפתח תחת העלול לגרום לריחות לא נעימים ולפגוע בשכבת הבידוד של הספא . כמו כן בסיס קשיח אשר מחובר לקונסטרוקציה התחתונה של המערכת ישמור על פילוס של המערכת וחלוקת עומס שווה על הרצפה .
לסיכום לפני רכישת בריכת זרמים מצ”ב הנקודות החשובותף
 
בדיקת העלויות הכוללות של התקנת הבריכה כולל כל הפיתוח שמסביב !
חשוב לברר עם איש המכירות מה כוללת הצעת המחיר שלו .
האם כולל כיסוי טרמי , הובלה והרכבה , הנפת מנוף (מפאת משקלו הרב של הבריכה בכל התקנה נדרש מנוף אשר יניף את הבריכה בדיוק למקום המיועד לה ) במידה ובריכת הזרמים מורכבת על פני הקרקע האם כולל מדרגות כניסה , פילטרים ואביזרים בסיסיים , יש לסגור את ההצעה כולל כל הפרמטרים שצוינו וכולל מע”מ .
 
עלות פיתוח באם מדובר בבריכת זרמים שקועה
סעיף זה לא קשור באופן ישיר לספק בריכת הזרמים אך מניסיונו הרב יוכל לייעץ ולתת אומדן של העלות להכנת התשתית , בחברות מסוימות אף ניתן לקבל את השירות הנ”ל אך תמיד מומלץ שיבוצע על ידי אדם שאתם מכירים ושהמליצו עליו .
יש לקחת בחשבון את עלות החפירה בניית הבור וביטון שלו תשתית ניקוז ותשתיות של מיים וחשמל שיצטרכו להגיע עד לפתח השירות של הבריכה ועלות חיפוי הבור באמצעות דק/אחר .
 
מועד התקנה לוחות זמנים וזמינות מלאי
חשוב לוודא באם המוצר שאתם מעוניינים לרכוש זמין במלאי במחסני החברה או שיש צורך להמתין להגעתו ארצה .
בחירת המערכת והתאמתה לצורכיכם צריכה להיות על ידכם ולא על ידי איש המכירות
במקרים רבים אתם עלולים לרכוש מערכת שתואמת את המלאי ולא את ההתאמה שלו לצרכים שלכם (אגב הקפדה על ההמלצות שלנו במדריך זה תמנע מכם רכישה אימפולסיבית של מוצר מהמלאי)
חשוב לוודא שלא רכשתם מערכת חדשה וסיפקו לכם אותה מהתצוגה , המערכת צריכה להגיע באריזתה המקורית מהיצרן (למעט באם נפתחה על ידי מכון התקנים או המכס בארץ אזי יהיו פתחים בחלק מהאריזה , כמו כן באם תסתכלו על לוחית הזיהוי שבחדר המנועים תוכלו לדעת בדיוק מתי יוצרה והובאה ארצה (טווח של עד 6 חודשים הינו סביר )
במידה והזמנתכם היא לא ממלאי יש להקפיד על הסכם בו צוין בפירוש מועד ההזמנה ומועד האספקה המשוער)
 
משך זמן האחריות ומה היא כוללת
חשוב לוודא מה כוללת האחריות ובעיקר מה היא לא כוללת (חשוב לוודא שאין אותיות קטנות הפותרות את ספק הג’קוזי מאחריות במקרים בהם יש כשל שלא באשמתכם בבריכת הזרמים)
לכמה שנים האחריות ועל איזה סעיפים ?
יש לבקש את כתב האחריות של היצרן למערכת אותה אתם רוכשים לפני הרכישה !
חשוב לוודא שהאחריות תקפה על החלפת חלקים וזמן עבודה של הטכנאי .
חשוב שהטכנאי הינו של החברה ממנה רכשתם ולא טכנאי חיצוני בעל ידע ומקצועיות נמוכה יותר ללא הכרת המערכת (לרוב טכנאים חיצוניים יטפלו במגוון רחב של מערכות מיצרנים שונים ולא יכירו את המערכת שרכשתם על בורייה)
זמן התגובה לשירות צריך להיות סביר (מספר ימים) והפתרון על ידי טכנאי של החברה לרוב יינתן במקום (לטכנאי של החברה לרוב יהיו חלקי החילוף לפיתרון תקלות ברכב השירות)
דרשו תקופת אחריות מינימאלית של 5 שנים מלאות על כל מרכיביה של בריכת הזרמים
תיאום שחיית ניסיון בבריכת הזרמים  -חשוב מאוד שתהייה קיימת האופציה !!!!
 
כפי שציינו בפרקים הקודמים יש לשחיית ניסיון בבריכת הזרמים חשיבות מבחינת מבנה הבריכה הרוחב שלה איכות השחייה נגד הזרם הבועות ומערבולות במים מרכוז השחיין אל מול הזרם של ההתנגדות המופק באמצעות הפרופלור או הג’טים המושבים ,מיטות השכיבה ,עוצמת הג’טים המרווח של הרגליים ועוד,,,,,,
לכן מומלץ לבצע שחיית ניסיון בבריכה ולוודא שהדגם בו אתם מתנסים תואם ברוב מרכיביו לדגם אותו אתם מעוניינים לרכוש ,
האם יש שליטה על עוצמת השחייה נגד הזרם והאם היא מתבצעת מלוח הבקרה או באמצעות ווסתי לחץ (ההבדל הוא אדיר מאחר ובשליטה ממערכת הבקרה תוכלו לקבוע עוצמה ולחזור אליה כל יום מחדש מבלי לנחש ישנן רמות התנגדות מ-10-60 בקפיצות של כל 5 יח’ קצב התנגדות ) לדוגמה שחיין שקצב השחייה הקבוע שלו הוא 45 יוכל לשחזר מידי יום ביומו את אותו הקצב מבלי לנסות לנחש את העוצמה על ידי ווסתי האוויר .
 
חשוב מאוד לתאם את הניסוי במים עם איש המכירות בשעות שנוח לכם אך גם שנוח לו להיות אתכם ולהעניק לכם את מלוא תשומת הלב (גם באולמות תצוגה בהן ישנו חדר הדגמה אינטימי בו תוכלו לבדוק את המערכת חשוב שתקבלו ליווי צמוד )
 
הטמפרטורה האופטימאלית לבדיקת המערכת היא 28 -30 מעלות צלסיוס בשחייה נגד הזרם או ב 39 מעלות באזור הישיבה בג’קוזי (בטמפרטורה זו הגוף משוחרר כלי הדם מתרחבים וישנה האצת דם מוגברת המשפיעה
  • בדקו האם הכניסה והיציאה מהמערכת נוחה ובטוחה
  • האם הג’טים מבצעים פעולה עדינה ונעימה  על הגוף ובמקביל האם ניתן להגביר את העוצמות ולווסת בין המושבים ,חשוב שלא תרגישו את הגוף של הג’ט ושהוא יהיה שקוע בתוך הקונכייה ולא בולט
  • האם המושבים מרווחים העומק וגובה מפלס המים נוח לכם והאם יש מספיק מקום לרגליים (ג’טים לכפות הרגליים מוסיפים ומשדרגים את החוויה )
  • עברו בין המושבים ובדקו האם כל מושב נוח ומפנק (לעיתים יהיה מושב אחד או שניים מפנקים והשאר בסיסיים ביותר ) תלוי בדגם אותו בחרתם ברוב מערכות הביניים והפרימיום תהיה התייחסות לכל מושב ומושב
קצת עלינו !!!
ספרטה ספא הינה היבואנית הבלעדית לישראל של 3 החברות המובילות בתחום הג’קוזי בעולם .
חברת JACUZZI ארה”ב : המותג המוכר והמוביל בעולם בתחום תעשיית הג’קוזי. עובדה!!!
החלוצה העולמית בתחום מערכות הג’קוזי וקיימת מעל ל 65 שנה .
לחברת ג’קוזי מפעל ייצור מערכות הספא המתקדם בעולם והינה היצרן היחיד בעולם המייצר את הג’טים בתוך מפעלי החברה ,מערכות הפיקוד והבקרה ועוד….
בחברת ג’קוזי נרשמים מידי שנה מעל ל-200 פטנטים רשומים בתעשיית הספא .
המערכת של ג’קוזי בשילוב CLEAR RAY מערכות UV ומערכות החיטוי PRO CLEARITY נחשבת למערכת בעלת הסינון האיכותי ביותר בעולם 100% סינון המים כולל השימוש המועט ביותר בחומרים במים .
האחריות הרחבה ביותר בתעשייה -10 שנים על הקונכייה ו-7 שנים על מערכות הצנרת ,הג’טים בקרה וכו’
 
חברת MASTER SPAS תוצרת ארה”ב
חברת MASTER SPAS  קיימת למעלה מ-35 שנה ונחשבת לאחת החברות הוותיקות והאמינות בתעשייה העולמית של מערכות ג’קוזי לגינה ובריכות זרמיםבעיקר, בשנים האחרונות פרצה את הדרך עם בריכות הזרמים של MICHAEL PHELPS כל הפיתוח ותכנון המערכות נעשה בשיתוף פעולה עם השחיין המעוטר ביותר בהיסטוריה (18 מדליות זהב מאולפי ידות בייג’ין ולונדון )הנחשבות לטובות בעולם עם טכנולוגיה מתקדמת והנעת המים בשחייה נגד הזרם באמצעות פרופלורים במקום ג’טים .
חברת MASTER SPAS  מעניקה אחריות מלאה על גוף המערכות ל-7 שנים ואחריות כוללת על כל המערכות ל-5 שנים מלאות
 
חברת ARTESIAN SPAS  תוצרת ארה”ב
חברת ARTESIAN SPAS קיימת מעל ל-30 שנה ונחשבת אף היא לאחת החברות הוותיקות והאמינות בתחום תעשיית הג’קוזי העולמית ואף מוערכת על ידי חלק ניכר ממתחרותיה כחברה המייצרת מוצרי איכות ללא פשרות . לחברה משווקים בכל העולם ונציגויות מרכזיות באירופה ובאסיה  הקפדה על פרטים ופיתוח מערכות הפעלה מתקדמות כגון DIRECT FLOW המאפשר הפעלה בכל מושב בג’קוזי בנפרד זיכה אותה בפרסים בינלאומיים על חדשנות וטכנולוגיה פורצת דרך . לחברה 3 סדרות מרכזיות של מערכות ספא ,פלטינום עילית ,איילנד פרוג’קט
החברה מעניקה אחריות של 7 שנים על גוף הספא ו-5 שנים אחריות מלאה על שאר המערכת .
 
כל המערכות של כל היצרנים ניתנות לחיבור חשמל תלת פאזי או חד פאזי
 
אנו מתחייבים בכתב שכל המערכות שלנו מיוצרות על כל מרכיביהן בארה”ב !!!!!!
 
ספרטה ספא משווקת מגוון מוצרים בתחום הספא ממיטב החברות המובילות בתחום בעולם .
אנו מבצעים הקמה של מתחמי ספא מורכבים המשלבים בתוכם מערכות מים מתקדמות ומערכות חמאם סאונה וחדרי אדים .
בין לקוחותינו , לקוחות פרטיים , פרוייקטים ציבוריים ומתחמי ספא ,בתי מלון יוקרתיים 5 כוכבים חדרי כושר וקאנטרי קלאב . קבלנים ויזמים מהמובילים בישראל .
רשת מלונות פתאל ,רשת מלונות דן , רשת מלונות ישרוטל , מלון אינטרקונטיננטל , רשת מלונות אורכידיאה , רשת מלונות רימונים . מלונות בוטיק ועוד…….
רשתות שיווק המובילות בישראל , רשת נגב קרמיקה , ויה ארקדיה , זהבי עצמון , חרש , טופולסקי , מודי , חזי בנק , BOFFI ועוד רבים
קבלנים ויזמים , א.דורי ,אפריקה ישראל , דניה סיבוס , גינדי , אביסרור , בוני התיכון , י ח דימרי , ב יאיר . אחים חסיד , אחים אזולאי , יוסי אברהמי ועוד …..
אנו מבצעים פרוייקטים יוקרתיים של בתי מגורים ברחבי הארץ בהם אנו מבצעים הקמת מתחמי ספא יוקרתיים בשיתוף עם אדריכלי העל של ישראל 
ג’קוזי פרטי וציבורי ,סאונות יבשות , חדרי חמאם טורקי ,חדרי אדים STEAM ROOM , חדרי שלג
תוצרת חברת KLAFS מגרמניה הנחשבת לטובה בעולם בתחום ,
אנו מזמינים אותכם לשנות את תפיסת עולמכם ולהגיע לכל אחד מהסניפים שלנו לייעוץ הכוונה ורכישה בטוחה של מערכת מהטובות בעולם 
 
 
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.