המדריך לבטיחות מרבית לילדים בבריכה

בריכה
בריכה
בריכה

החלטתם להתחדש בבריכה ? שימו לב למספר דברים חשובים לפני לקיחת החלטה:

בימי הקיץ, אין אושר גדול מבריכה בבית. אך אל הכיף הצפוי מתווספת כעת גם אחריות חשובה לבטיחות המשתמשים בבריכה – והילדים בפרט. כיצד תשמרו על בטיחות הילדים בבריכה? למה חשוב לדאוג מבעוד מועד, מה אסור לעשות ואילו אמצעים טכנולוגיים יסייעו לכם להשיג את הבטיחות המושלמת? הנה המדריך המלא.

הפתרונות שלנו :

במת הזזה :

בזמן שהבריכה לא בשימוש, מומלץ מאוד לשדרג את הבטיחות ולהסתירה באמצעות במת הזזה. במצב סגור, הבריכה פשוט נראית כמו תוספת דק דקורטיבי לחצר, עליו תוכלו ללכת, לרוץ ואפילו להוסיף ריהוט גן. אך כמובן שהמטרה העיקרית של במת הזזה היא לא תוספת דקורטיביות, אלא בטיחות. הבמה מותאמת לגודל הבריכה והיא מסוגלת לנוע ימינה שמאלה בציר קבוע ובכך לגלות ולהסתיר את הבריכה.

בריכה

משדרגים טכנולוגית: רצפה הידראולית

אם אתם באמת רוצים להרגיש בטוחים ובאמת חשוב לכם שהילדים שלכם יהיו בטוחים – אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר ושדרגו את הבריכה גם ברמה הטכנולוגית. רצפה הידראולית היא אחד החידושים הכי ‘חמים’ בתחום בטיחות בסביבת מים. למעשה, מדובר במנגנון המתרומם מקרקעית הבריכה ומאפשר לנו לכוונן אותו במדויק לגובה בו אנו מעוניינים שהרצפה תהיה. כך תוכלו להפוך בלחיצת כפתור אחת את הבריכה מבריכת שחיה למבוגרים עם מים עמוקים, לבריכת פעוטות. בכך תקטינו משמעותית את הסיכון בבריכה. לא זו בלבד, אלא שהמנגנון מאפשר גם לסגור את רצפת הבריכה לגמרי – ממש כאילו היא לא קיימת כמו למשל כיסוי ג’קוזי הקיים בהתאמה אישית. כך, כשאתם לא נמצאים בסביבת הבריכה, תוכלו לסגור אותה ולהיות בטוחים שאין אף ילד שנכנס אליה ומסכן את עצמו. אין ספק שמדובר בפתרון טכנולוגי הממזער את הסיכונים בבריכה לרמה המינימלית.

בריכה

מלבד עניין הבטיחות, החשוב ביותר כמובן, לרצפה הידראולית יתרונות נוספים:

  • קרקעית נקיה –המים נשאבים אל מתחת לקרקעית ובכך שומרים על בריכה נקיה יותר לאורך זמן
  • חסכון במקום – כשהבריכה לא בשימוש כלל – למשל, בחודשי החורף, ניתן להשתמש בשטח שלה ולהקצות אותו לטובת שימושים נוספים. המנגנון, העשוי מדק עץ או קרמיקה לבחירתכם, סוגר את השטח לחלוטין והוא מסוגל לסחוב עומסים – כך שתוכלו להוסיף ריהוט בשטח הקיים או כל פריט אחר.

מה שמובן מאלו אבל חשוב שיאמר !

השגחה אקטיבית ופסיבית :

גם אם הילדים יודעים לשחות, גם אם יש להם כמויות של ביטחון בסביבת המים וגם אם אתם בטוחים שהבריכה הביתית שלכם או ג’קוזי לא מסוגלת ‘לפגוע’ בזבוב – אל תורידו את העיניים מהילדים בכל משך השהות בבריכה. ההשגחה חייבת להיות צמודה. חובה להיות בשטח הבריכה, במרחק נגיעה מהילד ובקשר עין מתמיד. אין לעסוק בפעילויות מסיחות דעת כמו קריאה או שיחה טלפונית.

מלבד השגחה אקטיבית, חשוב מאוד גם לעשות שינוי בטיחות ברמת ההשגחה הפסיבית. הדבר כולל הוספת אמצעי בטיחות לבריכה כמו שילוט המזהיר מפני מים עמוקים, הוספת גידור סביב הבריכה, סולמות כניסה ויציאה, מדרגות כניסה ועוד.

ללמוד לשחות!

כמו בכל תחום בחיים, ברגע שאנו רוכשים ידע חדש – אנחנו מפתחים ביטחון עצמי, שולטים בפרטים המרכיבים את תחום הידע ובעת הצורך יודעים לעשות שימוש באינפורמציה העומדת לרשותנו. הדבר נכון בכל תחום, ונכון שבעתיים כשמדובר בקורס מעשי. קורס שחיה מלמד את הילד להתנהל בסביבת הבריכה והים ומקנה לו כלים יקרי ערך להימנע מסיטואציות מסוכנות והתמודדות במקרה של, חלילה, מצוקה – ולכן הוא חשוב מאין כמוהו.

אם אתם מתלבטים האם הילד מוכן להשתתף בקורס שחייה, בחנו את יכולתו לשלוט בגופו ובדקו האם יש לו פחדים ממים. בין השאר, בדקו האם הילד מוכן להכניס את ראשו למים, לקפוץ אליהם, לצלול ובאופן כללי מרגיש ביטחון בסביבה הרטובה. המוכנות ללמידה תתרחש לרוב בגיל 5. בנוסף, נבדוק את יכולת הריכוז של הילד, את כישורי הקורדינציה שלו, את יכולותיו המוטוריות ועוד.

בטיחות ילדים בריכה

אנחנו פה לענות לכל שאלה על מגוון הפתרונות שלנו ונשמח לתת לכם שירות